Sokağa Çıkma Yasağında Marketler Hangi Saatler Arasında Açık Olacak?

İçişleri Bakanlığı'nın kararıyla dün geceden itibaren 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı. Yasak kapsamındaki kriterler daha önceden İçişleri Bakanlığı tarafından belirlendi. Buna göre bakkallar ve marketler sokağa çıkma yasağı varken açık olacak mı? 23 Nisan 2020 Perşembe ve 24 Nisan 2020 Cuma günü marketler saat kaçta açılacak ve saat kaçta kapanacak. Sokağa çıkma yasağı varken markete gidilebilir mi?

Sokağa Çıkma Yasağında Marketler Hangi Saatler Arasında Açık Olacak?
23 Nisan 2020 - 08:05

 

Türkiye'de koronavirüsün bulaşma alanının daha çok yayılmaması adına bir süredir bazı günlerde sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor. Özellikle resmi tatillerin olduğu günlerde koronavirüsün yoğunlukla görüldüğü 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma konusunda kısıtlama getiriliyor.

Dün geceden itibaren İçişleri Bakanlığı'nın daha önceden duyurduğu gibi sokağa çıkma yasağı uygulaması başladı. Vatandaşlar 4 gün boyunca sokağa çıkma konusunda kısıtlandılar. Pazar gecesi 00:00'da sona erecek sokağa çıkma yasağı hakkında bazı merak edilen konular vatandaşlarca araştırılmaya başlandı.

Ramazan ayının 24 Nisan 2020 Cuma günü başlayacak olması sebebiyle özellikle bakkalların ve marketlerin sokağa çıkma yasağı kapsamına alınıp alınmadığı merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı'nın son genelgesine göre 23 Nisan 2020 Perşembe ve 24 Nisan 2020 Cuma günleri bakkallar ve marketler 09:00'da açılacak ve 14:00'da kapatılacak.

Vatandaşlar perşembe ve cuma günleri 9-14 arası zorunlu ihtiyaçlarını temin etmek amacıyla evlerine yakın olan bakkal ve marketlere gidebilecekler. Bakkal ve market alışverişi yapmak için araç kullanmayı gerektirecek mesafeye izin verilmeyecek. Vatandaşlar yürüme mesafesindeki bakkal ve marketlerden ilgili saatler içerisinde alışveriş yapabilecekler.

Öte yandan perşembe ve cuma günü açık olan bakkal ve marketler kendilerine belirtilen mesai saatleri içerisinde vatandaşlardan sipariş alabilecek ve evlere servis yapabilecekler.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum