Sokağa Çıkma Yasağına Uymayan ve Polis Tarafından Kazara Vurulan Genç Hayatını Kaybetti

Adana'nın Seyhan ilçesinde, sokağa çıkma yasağına uymayan ve polisin dur ihtarına karşı çıkan Suriyeli genç, polis tarafından açılan uyarı ateşi sonucu hayatını kaybetti.

Sokağa Çıkma Yasağına Uymayan ve Polis Tarafından Kazara Vurulan Genç Hayatını Kaybetti
28 Nisan 2020 - 10:59

20 yaş altı gençler için uygulanan sokağa çıkma yasağına rağmen Adana'nın Seyhan ilçesinde, 19 yaşındaki Suriyeli genç polisin dur ihtarına uymadı.


İhtara uymayan gencin Ali H. isimli gencin, polis tarafından kazara vurulmasından ve ölmesinden sonra polis memuru açığa alındı. Polis tarafından kalbinden vurulan genç hakkında Adana Valiliği bir açıklama yaptı.


Adana Valiliği tarafından gerçekleştirilen açıklamada, ölüme sebep olan polis memurunun açığa alındığı öğrenilirken, aynı zamanda idari tahkikatın ve adli sürecin de devam ettiği açıklandı.


Valilik açıklamasında, Suriyeli gencin hastaneye kaldırıldığında yaralı olduğu vurgulandı. Seyhan ilçesinin Sucuzade Mahallesi'nde gerçekleşen olayda, Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekiplerinin gence, kontrol noktasında uyarıda bulundukları, ihtara uymaması durumunda da uyarı ateşi açmak zorunda kaldıkları açıklandı.


Valilik, uyarı ateşi açılan gencin kazara yaralandığını ve akabinde hastaneye kaldırıldığını ifade etti. Yapılan müdahalelerin hiçbirine cevap vermeyen Suriyeli genç Ali H.'nin hastanede hayatını kaybettiği öğrenildiği belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum