Döviz kurlarında yaşanan oynaklık sonrasında market reyonlarındaki ürünlerin fiyatları vatandaşları şok etmişti. Geçtiğimiz hafta yapılan hamle ile birlikte döviz kurları düşmeye başlarken marketlerdeki fiyat durumunun ne olacağı ise vatandaşlar tarafından merak ediliyordu. Beklenen ilk indirim haberi şok marketten geldi. Fahiş fiyatlı ürün satışından vazgeçen Şok Market, düzenli olarak yaptığı fiyat indirimi kampanyalarına ek olarak döviz kurunun düşmesi kaynaklı temel tüketim ürünlerinde fiyat indirimi yapacağını duyurdu.

ŞOK MARKET FİYATLARINI GERİ ÇEKİYOR

Döviz kurlarında yaşanan düşüş sonrasında marketlerden beklenen fiyat indirimi haberlerinin ilki Şok Market tarafından verildi. Resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yapan Şok Market, döviz kurunun düşmesi kaynaklı indirim yapıldığını duyurdu. Bu haftadan itibaren şok marketlerde 5 litrelik Ayçiçek yağı 109 lira, 1 kilogram çay 33,50 lira Birgül 1 litre süt 6,90 lira ve 30'lu yumurta 35,70 lira fiyatlarından satılacak. Ayrıca Şok Market'in taze kaşar peynirinde de indirim yaptığı görüldü. geçtiğimiz hafta 49,90 TL üzerinden satılan Taze kaşar peyniri Bu haftadan itibaren 39,90 TL’ye düştü.

FİYATLARIN DAHA DA DÜŞMESİ BEKLENİYOR

Ancak Şok Market tarafından yapılan bu açıklama vatandaşlara yeterli gelmedi. Hala fiyatlarının çok yüksek olduğunu savunan vatandaşlar özellikle temel gıda ürünlerinde fiyatların daha da aşağıya çekilmesini bekliyor. Bu konuda da önümüzdeki haftalardan itibaren denetimler sıklaşacak. Özellikle fahiş fiyatlı Ürün satışı yapan marketlere yeniden cezaların kesilmesi bekleniyor.