Sosyal medyada Merkez Bankasındaki altınlara göz diktikleri yorumu ile paylaşılan Şevki Yılmazın sözleri AKP’nin içinde olduğu durumu tamamen bir çıkmaza sürükledi.

“700 ton altınımız var…Kime bırakacaksınız” sözleri hem AKP’nin seçimleri kesin kaybedeceği algısı yarattı hem de “kesenin ağzını açın” sözleri çok farklı sorulara zemin hazırladı.

Tamamen her hali ile AKP’ye kumpas gibi olan çarpıcı konuşmanın dikkat çeken cümleleri "İşte İstanbul Belediyesi işte Ankara, sırf ekonomik yönden kulağını çekti. Millet Ak Partisinden ayrılmış değil. Belediyeler de var. Meclis üyeleri bizdedir. 30 küsur ilçenin 5'i hariç bizdedir. Ankara'da 3 ilçenin dışında bütün ilçeler Ak Partisinindir. Millet Ak Partisinden kopmuş değil. Ama mutfak yangınını anlatamadığı için 'ben de demiştir; Ak Partiliyim ama belediye başkanları ile bunların kulağını çekeceğim.' İşte onun için 23 Kasım seçimlerine gelmeden AK Parti kasanın ağzını açması lazım. Efendim 700 ton altınımız var, Merkez Bankası'nda şu kadar dolarımız var diyorsunuz. Kime bırakacaksınız? Bu hırsızlara mı?" oldu.

murat-muratoglundan-erdogana-merkez-bankasi-cevabi-1634536297-2

Sosyal medyada gelen tepkiler üzerine ise gündem olan video ile ilgili açıklama yapan Yeni Akit yazarı Şevki Yılmaz, "Bu kurgu-montaj ve yalan dolu algı operasyonuyla anlaşılmıştır ki amaç, AK Parti iktidarına yönelik komployu hayata geçirmektir. dedi.

Yılmaz sözlerini "Bu kurgu-montaj ve yalan dolu algı operasyonuyla anlaşılmıştır ki amaç, AK Parti iktidarına yönelik komployu hayata geçirmektir. Ortaya attıkları iddialar doğru olmadığı için sesimizden ya da görüntülü yayın kaydından alıntı yapamayan ama söylemediğimiz sözleri güya söylemişiz gibi yayınlayan müfterilere karşı hukuki mücadele başlatılmıştır." Şeklinde yalanladı.