Ekonomi

Size Özel! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tarafından Yapılan Açıklamada Faizsiz Nakit Kredi Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından emekli olan vatandaşlar için yapılan yeni kampanyada faizsiz olarak Kredi kullanılabilecek yeni bir kampanya hazırlığı yapıldığı duyuruldu.

Emekli maaşı alan vatandaşlara 5 maaş kadar faizsiz olarak Kredi imkanı kamu bankaları tarafından sağlanacak. Ekim ayı ile birlikte başlayacak olan bu kampanyalara katılacak olan vatandaşlar devlet destekli olarak alacakları nakit imkanından faydalanmak için kamu bankaları üzerinden emekli maaşı almaları ve maaşlarının 5 katına kadar faizsiz olarak 12 ay vadeli Kredi alabileceği haberi gelecek.

Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank üzerinden emekli maaşı almanız durumunda sizlere yapılacak olan bu işlemler ile birlikte nakit kullanabilecek ve nakit kullanmanız durumunda da aynı gün içinde hesaplarınıza hızlı bir şekilde ödemeler gerçekleştirilecektir.

Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olan başvurularda emekli maaşını bu bankalar üzerinden alan kişiler ekim ayı içerisinde meclis onayından da geçecek olan bu karar sonrasında başvurularını internet sitesi üzerinden yapabilecekler.

Devlet destekli olarak verilecek bu krediler diyor ₺4.000 maaş alan vatandaş 20.000 TL kredi kullanabilecek ve bu krediler de faizsiz olarak geri ödemesini gerçekleştirebilecek.

Emekli maaşını bu bankalar üzerinden alan vatandaşları ayrıca düşük faiz oranları ile birlikte de devlet destekli krediler kullandırılacaktır.

Nakit ihtiyacı olan tüm emekliler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da onayı verilecek olan bu kredilerde emekli maaşınızı kamu bankalarına taşıyarak veya maaş almanız durumunda da işlemlerinizi hızlı bir şekilde yaparak istediğiniz limitlerde kredileri düşük faizlerle kullanabileceksiniz.