İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan bir son dakika açıklamasında Şırnak'ta 1550 personel ve 121 operasyonel timin görev aldığı Eren Kış-1 operasyonu başlatıldığı aktarıldı.

PKK terör örgütünü Türkiye'nin gündemin çıkarmak ve sınır güvenliği korumak amacıyla bölgelerde barındıkları değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek için bir operasyon kararı alındı. Bu kapsamda İç İşleri Bakanlığı, Şırnak'ta 1550 güvenlik personeli ve 121 operasyonel timin katıldığı Eren Kış-1 Bestler-Dereler operasyonunun düğmesine bastı.

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı! Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı!

Eren Kış-1 operasyonu

Terör örgüt üyelerine karşı başlatılan operasyonun Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde olduğu konusunda yapılan açıklamada, operasyona Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando, PÖH ve Güvenlik Korucu timlerde oluşan 1550 personelin katılacağı ve 121 operasyonel timin de operasyona destek vereceği bildirildi.