Şırnak Silopi'de PKK Saldırısı! Yola Döşenen Bombayla Bir Sivil Vatandaş Şehit Oldu!

Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör örgütü PKK tarafından yola döşenen bombanın patlatılması ile yine sivil vatandaşlar hedef alındı. Geçtiğimiz hafta Diyarbakır'da sivil vatandaşlara yönelik saldırı düzenleyen PKK, bugün de çirkin yüzünü Şırnak Silopi'de göstererek bir vatandaşın şehit olmasına neden oldu.

Şırnak Silopi'de PKK Saldırısı! Yola Döşenen Bombayla Bir Sivil Vatandaş Şehit Oldu!
14 Nisan 2020 - 16:27

 

Terör örgütü PKK, son dönemlerde sivilleri hedef alan saldırılarına devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Diyarbakır'da odun toplamaya giden vatandaşların araçlarını bombalayan PKK, bugün de çirkin yüzünü Şırnak'ın Silopi ilçesinde gösterdi.

Şırnak Valiliği'nin kamuoyunu bilgilendirmesine göre Silopi ilçesinin Kösreli köyünde bir süredir yapımı devam eden Şure Tepe güvenlik kulesi yakınlarında bulunun yolda el yapımı patlayıcı infilak etti. Sabah saatlerinde gerçekleşen patlama neticesinde büyük bir gürültü meydana geldi.

Patlama gerçekleştiği sırada oradan geçmekte olan Diyarbakır nüfusuna kayıtlı 28 yaşındaki Yasin Sağır şehit oldu. Terör saldırısının ardından güvenlik kuvvetleri olay yerine intikal ettiler.

Araştırmalara başlayan güvenlik kuvvetlerinin ilk belirlemelerine göre saldırıyı terör örgütü PKK gerçekleştirdi. Bölgede teröristlerin yakalanması için geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.

Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada şehit edilen sivil vatandaş Yasin Sağır için taziye mesajı da yayınlandı.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum