Sierra Leone'nin başkenti Freetown'da dorsesinde petrol olan bir tanker, kamyonla çarpıştı. Çarpışmanın şiddetiyle petrol tankeri patlarken 92 kişi alev alev yanarak can verirken yüzlerce kişi de yaralandı.

Gözden kaçırmayın

Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi? Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi?

Batı Afrika ülkelerinden biri olan Sierra Leone'nin başkenti Freetown'da korkunç bir kaza meydana geldi. İçerisinde petrol yüklü olan bir tanker, seyir halinde ilerleyen bir kamyona çarptı. Çarpmanın şiddetiyle tankerin içinde bulunan petrol geniş bir alana yayıldı. Daha sonra tankerde meydana gelen patlama petrolün alev almasına neden oldu etraftaki çok sayıda insan alevlerin arasında kaldı.

Sierra Leone'de korkunç kaza

YOL CESETLERLE DOLDU!

Meydana gelen patlama sonrası çıkan yangında 92 kişinin hayatını kaybettiği bildirilirken yüzlerce kişinin de yaralandığı öğrenildi. Yerel basında çıkan haberlerde tankerin patladığı kavşağa çıkan yollarda kömürleşmeye dönmüş cesetlerin olduğu görülürken olaydan sonra bir açıklama yapan Devlet Başkanı Julius Maada Bio, trajik patlamadan dolayı derin bir üzüntü duyduğunu bildirdi.

Sierra Leone'de korkunç kaza-1

İÇİ YOLCUYLA DOLU OTOBÜSTE ALEV ALDI

Meydana gelen patlamanın kentin Wellington bölgesindeki Choithram süpermarketinin önünde bulunan kavşakta gerçekleşti. Patlama sırasında yoldan geçen ve içi yolcu dolu olan bir otobüsün tamamen alev aldığı bildirilirken etraftaki dükkanların da yandığı söyleniyor.