Sıcak Gelişme! Emekli Bayram İkramiyesi Zammı İçin Cumhurbaşkanından Açıklama! Erdoğan Son Noktayı Koydu: Bakanımızın Da Söylediği Gibi...

Gözden kaçırmayın

Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek

Sıcak Gelişme! Emekli Bayram İkramiyesi Zammı İçin Cumhurbaşkanından Açıklama! Erdoğan Son Noktayı Koydu: Bakanımızın Da Söylediği Gibi... Alınan son dakika haberine göre emekli bayram ikramiyesi zamlı ile alakalı yeni gelişmeler takip edilirken diğer taraftan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan konuyla alakalı açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca emekli vatandaşın merakla beklediği ‘emekli bayram ikramiyesi zamlı olacak mı? ' emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak?’ Sorularının cevabı ile alakalı son noktayı koydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan,’ emekli bayram ikramiyesi çalışma bakanımızın da söylemiş olduğu gibi 1100 TL olarak yatacak ‘dedi. Erdoğan, sığınmacı tartışmaları ile alakalı soruya da ayrıca cevap verdi.

Peki Neler Olmuştu?

cumhurbaskani-duyurdu-093-faizli-kredi-kampanyasina-katilacak-bankalar-belli-oldu-direk-emir-ver1-1

Ülkemizde 2018 tarihinden itibaren uygulanan ve Ramazan Bayramı ile Kurban Bayramı öncesinde emekli vatandaşlara verilen emekli bayram ikramiyesi tutarı önce bin TL olarak hesaplanmıştı. Daha sonra yapılan bir zam ile beraber 1100 TL ye çıkarılan emekli bayram ikramiyesinin 2 hafta sonra kutlanacak Ramazan Bayramı öncesinde emekli vatandaşlara ne kadar olacak şekilde verileceği merak ediyordu. Kimisi 1100 TL şeklinde tahminde bulunurken kimisi ise en az 4253 TL şeklinde bir rakamı telaffuz ediyordu Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuya son noktayı koydu ve Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’nn de söylemiş olduğu gibi emekli bayram ikramiyelerinin 1100 TL olacak şekilde emekli vatandaşların hesaplarına yatacağını söyledi. Böylece konuyla alakalı tartışmalar da  son buldu.