SGK tarafından yapılan son açıklama ile toplu para ödeneceğine dair müjdeli haber verildi. Bu süreç kimlerin SGK’dan toplu para alabilecekleri konusunda merak konusu haline geldi. Bugünden itibaren başvurular yapılabilecek.  

SGK tarafından uzun zamandır beklenen açıklama geldi. Milyonlarca çalışan topu para süreci içerisinden sorunsuz bir şekilde faydalanabilecekler.

SGK MİLYONLARCA KİŞİYE TOPLU PARA ÖDEMESİ YAPACAK!

SGK tarafından yapılan açıklama sonrasında milyonlarca çalışan emekli olma hayali taşıyarak ödemiş oldukları primleri yapacakları başvuru sonrasında toplu şekilde anında alabilecekler. SGK’dan toplu para iadesi alabilmek için bu süreç içerisinde il müdürlüklerine ya da ilçe müdürlüklerine hemen başvuru yapılması gerekecek.

Toplu para almaları için öncelikli olarak başvuru yapanların sigortalı olarak çalışmaları gerekmektedir. Bununla birlikte çalışmayanların ise kendilerine ait olan bir iş yerlerinin bulunması da aranılan diğer şartlar arasında yer alıyor.

SGK’DAN KİMLER TOPLU PARA ALABİLECEK!

sg-toplu-para

SGK’dan toplu para alabilecek kişilerin emeklilikle iki şartı yerine getirmeleri gerekiyor. Ancak sadece prim şartını yerine getirememiş olmaları gerekiyor. SGK primi eksik yattığı için bu süreçte çalışma hayatı içerisinde askerlik ya da doğum borçlanması gibi süreçlerde bu primleri herhangi bir şekilde doldurma imkanı bulunmayan herkes geriye dönük olarak başvuru yaparak şimdiye kadar ödemiş oldukları primleri toplu para iadesi ile birlikte geri alabilecekler. Ödemeler tek bir başvuru dilekçesi ile birlikte anında incelemeye alınarak yine aynı hızla sonuçlandırılabiliyor.