SGK, SSK ve Bağkur Emekli maaşı alan vatandaşlar, kamu bankaları ve özel bankalar üzerinden acil ihtiyaçları için 20000 TL'ye kadar destek ödemesi kullanabilecek. 20000 TL acil ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz kredi başvurusunu yapmak isteyen vatandaşların emekli olması yeterli olacak. Emekli maaş almış olduğunuz banka üzerinden sizlere işlem yapılacak ve verilecek olan bu işlem sayesinde sizlere 5 dakika içerisinde kredi sonucu verilecek. Emekli maaşı üzerinden daha önce ihtiyaç kredisi kullansanız bile banka üzerinden 20000 TL'ye kadar kredi başvurusu yaparak, hemen 5 dakika içerisinde kredi sonucu öğrenebilecek. 36 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi kullanabileceksiniz.

Kamu bankaları ve özel bankaları tarafından yapılacak olan bu kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar kendi emekli maaş almış olduğu banka şubesi üzerinden hesabı aracılığı ile internet bankacılığı şifresi olabilir. Almış olduğunuz internet bankacılığı şifresiyle birlikte bankanın mobil uygulamasına giriş yapabilir ve buradan ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunduktan sonra banka sizlere 5 dakika içerisinde sonuç verir ve eğer kredi onayı almanız durumunda banka sizlere hemen hesabınıza para yatırır. 

sgk-ssk-ve-bagkur-emeklilerine-odeme-yapilacak-aralik-ayi-sonuna-kadar-odenecek1

En çok tercih edilen bankalardan bir tanesi olan Ziraat Bankası müşterilerine kampanya devam ediyor. Ziraat Bankası üzerinden ihtiyaç kredisi, başka ilk taksit ödemesinde 3 ay ertelemeli, toplamda 36 ay vadeli olarak 250.000 TL'ye kadar bu banka üzerinden emekli kredisi kullanabilir. Ziraat Bankası üzerinden maaş, taşıma işlemlerini yaptıktan sonra 5 dakika içerisinde kredi sonucunu öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası Emekli Kredisi, banka şube yetkisinde onaylanacak ve diğer bankadaki olan borçlarınız varsa bu borçlarınızı kapatmak isteyeceklerdir. 

Emekli müşteriler uygun faizlerle ve 3 ay ertelemeli alacakları emekli kredilerinde, dilerse borç kapatma kredisi olarak da işlem yapabilecektir. Halkbank 150.000 TL'ye kadar müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Banka üzerinden emekli maaşı alan kişiler, 150.000 TL'ye kadar bu kredileri istedikleri zaman hesaplarına atabileceklerdir.