Ekonomi

SGK, SSK Bağ- Kur ve Tüm Emeklileri İlgilendiriyor! O Banka Tam 10 Bin TL Verecek! Son Tarihi Sakın Kaçırmayın

SGK, SSK Bağ- Kur ve Tüm Emeklileri İlgilendiriyor! Tam 10 Bin TL Verilecek! Son Tarihin Kaçırılmaması Önemli
SGK, SSK ve Bağ-Kur emeklisi olanlar için müjde geldi. Haberimizde bu emeklilerin alacakları miktara ve bununla ilgili ayrıntılara yer verilecektir. Başvuru yapan herkes üç yıl kalma şartı ile karşılıksız olarak 10 bin TL ödeme alacaktır. Her üç yılda bir ödenmekte olan emekli promosyon ödemeleri artan enflasyonla birlikte rekor seviyelere ulaşmıştır. QNB Finansbank, ING Bank, HSBC, Yapı Kredi, Garanti BBVA ve Akbank olmak üzere tüm emekliler 10 bin TL alabilecek. Milyonlarca SSK, Bağ- Kur ve memur emeklisi için promosyon müjdesi!

Emeklilik Türü Fark Eder Mi?

Promosyon olarak verilecek olan 10 bin TL için emeklilik türü olmaksızın sadece emekli olunması yeterlidir. Bu promosyon kampanyasından yararlanmak için emekli olmak gerekli. Emeklilik türü fark eder mi? diyenler için de emeklilik türü şartı aranmadığını söylemek mümkün. Tüm SGK emeklisi olan kişiler bankaların verdiği promosyondan yararlanabilecek. Bu haberden sonra emekliler başvuru yapamaya başladı. Bu doğrultuda promosyon müjdesi birçok emekliyi sevindirdi.

Emekli kişiler 10 bin TL promosyon alacakları süreçte ilk olarak nakit 8.250 TL’ye kadar promosyon ödemesi alabilecek ve promosyon tutarını 10 bin TL’ye kadar yükseltebilecekler. Bunun için emekli maaşının QNB Finansbank, HSCB, ING Bank’ a taşınması durumunda herkes promosyondan faydalanabilecek.

Son Tarih Önemli!

Emeklileri yakından ilgilendiren promosyon konusunda başvuru yapmak isteyen kişilerin tarihlere önem vermesi kaçırmaması gerekmekte. Promosyon son başvuru tarihi yakından takip edilerek başvuru yapılmalıdır. Bunun için kampanyanın son başvuru tarihi ise 30 Eylül 2022 olarak belirlenmiştir. Kampanyadan yararlanmak isteyenler de bu başvuru tarihine kadar başvuru oluşturabilir.

Emekli maaşını belirtilen bankalara taşıyarak kampanyadan yararlanmak mümkündür. Bunun için E – Devlet üzerinden şifre ile giriş yapıp arama kısmına “Emekli aylığı taşıma” yazılması yeterlidir. Ardından emekli aylığınızı hangi banka ve şubesine taşımak istediğinize karar vererek seçebilirsiniz. Oldukça basit bir işlem olan emekli maaş taşıma işlemi nasıl yapılır? Sorusu için bu adımları uygulamak yeterli olacaktır.