Seyahat Yasakları Ne Zaman Kalkacak Sorularını Erdoğan Yanıtladı! İşte İşaret Edilen Tarih!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgın nedeniyle yaşanan izolasyonun Bayram süreci sonrasında yavaş yavaş normalleşmeye başlayacağını duyurdu.

Seyahat Yasakları Ne Zaman Kalkacak Sorularını Erdoğan Yanıtladı! İşte İşaret Edilen Tarih!
29 Nisan 2020 - 12:55

Tüm dünyayı sarsan koronavirüs pandemisi sebebiyle Türkiye'nin de aldığı korunma önlemleri uygulanmaya devam ediyor. Bu  çerçevede büyükşehirlerde hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanırken, aynı zamanda süresiz olarak da bu şehirlerle birlikte, Zonguldak iline giriş ve çıkış ile seyahat yasakları da sürüyor.


Özellikle Ramazan ayının gelmesiyle ve sıkça uygulanan sokağa çıkma yasakları sebebiyle şehirlerarası yolculuk yapmak isteyen vatandaşların özel izin belgesini, eğer koşulları sağlıyorlarsa temin etmeleri gerekiyor. En çok merak edilen sorulardan biri olan seyahat yasakları ne zaman kalkacak sorularının yanıtları ise Cumhurbaşkanı'nın kamuoyu açıklamalarında mevcut.


Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da son kamuoyu açıklamasında bu kısıtlamalara istinaden durum değerlendirmesi yapmış ve merak edilenleri yanıtlamıştı. Erdoğan, bu hafta 1-2 ve 3 Mayıs tarihlerinde de sokağa çıkma yasağının yineleneceğini hatırlatırken, seyahat yasaklarının kaldırılmasına yönelik de Ramazan Bayramı sonrasını işaret etti.SEYAHAT YASAKLARI İÇİN BAYRAM SONRASI İŞARET EDİLDİ


Tayyip Erdoğan, Ramazan ayı sürecinin mümkün olduğunca izole geçirilmesi durumunda, bayram sonrasında normalleşme sürecinin de başlayabileceğini vurguladı. Aynı zamanda bayram sonrası da şehirlerarası seyahat yasağının kalkması da bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum