Sağlık

Sevgililer Günü Öncesi Diş Kontrolünüzü İhmal Etmeyin

Sevgililer gününün yaklaşmasının ardından ağız ve diş sağlığı kontrollerinin yapılmasını öneren uzmanlarımız, bu konuda önemli açıklamalarda bulundu ve temiz dişlere sahip olmanın önemleri hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunuldu;

Ağız ve diş sağlığının kişinin sağlığı için olduğu kadar da psikolojisini olumlu anlamda etkilediği yönünde açıklamalarda bulunan sağlıkçılarımız, sevgililer gününün yaklaşmasına dikkat çekti. Diş fırçalama alışkanlığına sahip olan ve sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olanlarımızın sosyal ilişkilerinde de çok daha büyük başarılar elde etmekte olduğuna değinildi. Sağlıklı ve temiz gülümsemeye sahip olanlarımızın bu açıdan da her zaman sosyal ilişkilerde daha ön planda olduğu ve daha özgüvenli hareket edebilecekleri belirtiliyor. Özellikle de sevgililer gününde sevgilisiyle beraber bir gün geçirecek olanlarımızın ağız kokusu problemine karşı diş sağlığına önem vermesi gerektiği belirtildi. Yapılacak bir ağız gargarasıyla ağız kokusu probleminin kökten çözülebileceği belirtilmekte ve aynı zamanda sağlık açısından da diş etinin tedavisinin yapılmasının büyük bir öneme sahip olduğu ve düzenli olarak yapılan kontrollerle ağız ve diş sağlığının sağlanabileceği belirtilmekte.

Dişlerin beyazlatılmasında uzmanların uyarılarının ve önerilerinin dikkate alınması gerektiği belirtilmekte. Hekimlerin önerisiyle yapılmayan bir diş beyazlatma uygulamasının kişiye uzun vadede ciddi sorunlara yol açabilir ve bundan dolayı da bu konuda bütün kontrollerin hekimlerin elinde olması gerektiği belirtilmekte.

Diş Fırçalama Konusunda O Hususlara Dikkat Edilmeli
Diş fırçalama alışkanlığının büyük bir öneme sahip olduğu yönünde açıklamalarda bulunan uzmanlarımız aynı zamanda bu alışkanlıkta kullanılan diş macununun kalitesinin de büyük bir öneme sahip olduğu belirtildi. Diş fırçalama alışkanlığının daha temiz ve daha sağlıklı dişlere sahip olmak için büyük bir öneme sahip olduğu ve bu konuda da uzmanlarımın tavsiye ettiği diş macunlarının kullanılması gerektiği belirtilmekte. Bilimselliği kanıtlanmış diş macunlarının doğru bir şekilde kullanılmasıyla birlikte diş fırçalama alışkanlığı sayesinde kişinin sağlıklı dişlere sahip olacağı belirtilmekte.

14 Şubat öncesinde ağız ve diş sağlığı konusunda uygulanacak diş temizleme yöntemlerinin büyük öneme sahip olduğu ve Sevgililer Günü’nde sevgililere güzel gülümsemeler verilebileceği belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı