Bursa'da yaşayan 38 yaşındaki Seval Garip isimli bir kişi, aşı karşıtı sözlere inanarak aşı yaptırmamak için direndi. Hastalığa yakalanan Garip, tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Gözden kaçırmayın

Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor! Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor!

Bir süre önce koronavirüs belirtileri gösteren 38 yaşındaki Seval Garip, hastaneye gitti. Burada yapılan PCR test sonucunda sonuç pozitif çıktı ve tedavi altına alındı. Evde tedavisi devam eden Garip, durumu ağırlaşınca yakınları tarafından hastaneye kaldırıldı.

Seval Garip

1 hafta yoğun bakım ünitesinde kaldıktan sonra normal odaya alınan Seval Garip, tekrar nefes alamamaya başladı ve yoğun bakıma alınarak bu kez entübe edildi. Tedavisi devam eden Garip'in bu sabaha karşı koronavirüse yenik düşerek hayatını kaybettiği bildirildi.

Sosyal medya hesaplarında aşı karşıtı sözlere inanarak aşı olmaktan kaçınan Seval Garip'in, hastanede yaptığı bir açıklamasında nefes alamadığını ve kendisini ceset gibi gördüğünü, aşı olmadığı için de çok pişman olduğunu söylediği öğrenildi.