Beşiktaş, Serdar Ortaç'ın Adana Demirspor maçının ardından sarf ettiği sözler ve argo hareket nedeniyle harekete geçti. Peki Serdar Ortaç'ı Beşiktaş ile mahkemelik eden o sözler neydi?

Beşiktaş Kulübü'nün Twitter hesabından yapılan açıklamayla ünlü popçu Serdar Ortaç hakkında suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi. Açıklamada, "Bir organizasyon sırasında, Camiamıza yönelik hakaret içeren ifade ve davranışları nedeniyle şarkıcı S.O. hakkında gerekli hukuki işlemler başlatılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Peki Serdar Ortaç, Beşiktaş için ne demişti? 

Serdar Ortaç, 22 Eylül gecesi oynanan Beşiktaş-Adana Demirspor maçından bir gün sonra Adana'da bir mekânda konser vermişti. Ortaç konser sırasında kendisini izleyenler tarafından videoya çekilen bir konuşmasında, argo bir hareket eşliğinde şu sözleri sarfetmişti;

serdar ortaç

"Bazı masalar... Işıkları açın... Telefondan bana gösteriyor... Adana Demirspor.... Adana Demirspor bu hafta ağzına  s.... Helal olsun Adana. O yüzden onun için söylüyoruz."

Çarşı grubu tepki göstermişti

Beşiktaşlı taraftarların sosyal medya üzerinden büyük tepki gösterdiği Serdar Ortaç için Çarşı grubundan da kınama gelmişti. Açıklamada, "Yaşadıklarından hiç ders almıyorsun… Hayatın zincirleme 'yapmasaydım, etmeseydim' keşkelerle dolu… Senden beklenen sözler, beklenen hareketler. Hiç şaşırtmıyorsun. Bu edep dışı, ahlak dışı el hareketi ve sözlerinin (hukuki) maddi, manevi yaptırımları olacaktır!" denilmişti. 

Gözden kaçırmayın

Mete Kalkavan Kimdir? Neden Hakemliği Bıraktı? Ne Oldu? Kaç Yaşında? Nereli? Ne Mezunu? Mete Kalkavan Kimdir? Neden Hakemliği Bıraktı? Ne Oldu? Kaç Yaşında? Nereli? Ne Mezunu?

Serdar Ortaç kimdir? 

Serdar Ortaç, 16 Şubat 1970 tarihinde İstanbul’da doğdu.

İlk öğretimini Kocamustafapasa'da ve ortaokul öğretimini Suadiye Lisesi'nde tamamladı.Haydarpaşa Meslek Lisesinde torna-tesviye bölümünde liseyi bitirdi.Yüksek öğretimine Bilkent Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümünde başladı.Fakat tahsilini tamamlamadan üniversiteden ayrıldı.

1993 senesinde İstanbul'da özel radyolarda program yapımcısı ve sunucu olarak çalıştı.

Programlarını dinleyen bir plak yapımcısı tarafından Raks müzik şirketi ile anlaşma yapması teklgüne kadar yazdığı şarkılarını, kendi sesi ile seslendirme şansını yakaladı ve ilk albümünü yaptı.

1994 yılında ilk albümü "Aşk İçin-Karabiberim" ile müzik dünyasına merhaba dedi.

1996'da ikinci albümü olan Yaz yağmuru'nu yaptı.Bu albümün tamamını ispanyolca seslendirerek Meksikada bir albüm yaptı.

Albümün açılış parçası olan "Ben Adam Olmam"ın İspanyolca versiyonu "Loco Para Amar" Meksika radyolarında da çalındı. Daha sonra Türkiye'de de bu albümü , İspanyolca bir single olarak hazırladı.

3. Albümü olan GECELERİN ADAMI, 1998 senesinde piyasaya çıktı.
4. Albüm calısması BILSEMKI 2000 senesinde çıktı.
5. Albümü OKYANUS oldu.2002 senesinde piyasaya çıktı.
6. Albüm BENİ UNUT/ÇAKRA 2004 senesinde satışa sunuldu.

2001 yılında daha önce Sibel Can'ın seslendirdiği "Padişah"adlı şarkısı koca bir sene boyunca yılın en sevilen şarkısı oldu. Bu bestesi ile "Milliyet Yılın Şarkısı" ödülünü aldı.

2005'in ilk haftasında "Bu Şarkılar Kimin İçin" adlı Mavi Ağaç Yayıncılık' dan yayımlanan ilk kitabıyla hayranlarının karşısına çıkan Serdar Ortaç, aynı yıl "Kral TV Video Müzik Ödülleri"nde hem "En Çok Albüm Satan Sanatçı" hem de "En İyi Pop Erkek Sanatçı" kategorilerinde iki ödüle birden layık görüldü.

Beste fabrikası olarak anılan Serdar Ortaç, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce konser verdi. Ortaç'ın şarkıları her zaman en sevilen şarkılar arasında yer aldı.

Serdar Ortaç, 1999 yılında askerlikten kurtulmak için hile yaptığı iddiasıyla on yıla kadar ağır hapisle yargılandı ve 54 gün Mamak Askeri Cezaevi'nde hapis yattı.

Çapkınlıklarıyla ünlü ve aşk defterleri oldukça kabarık olan Serdar Ortaç, Banu Öztürk, Selin Toktay, Müge gibi birçok isimle birlikte oldu.

KRAL TV Müzik Ödülleri töreninde Serdar Ortaç'ı tuvalet koridorunda; MGD gecesinde Ahmet Kaya'ya sergilediği tutum nedeniyle yumruklayarak iki dişini kıran müzisyen Cafer Arat, kasten yaralama ve tehdit suçlarından toplam 11 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ortaç, 2014 yılında Litvanya asıllı manken Chloe Loughnan ile dünya evine girdi.