FOX TV’nin haber programındaki başarısını 7 Eylül 2020'de başarılı isim Fatih Portakal’dan devralarak sürdüren Selçuk Tepeli, yorumları ve haber sunumu ile tartışılmaya devam ediyor.

Fatih Portakal’ın yakaladığı başarının arkasından geldiği FOX TV ekranlarında önce fazla bir şans tanınmayan ve FOX Ana Haber seyircisi tarafından yoğun bir tepki alan Selçuk Tepeli resmen bir başarı hikayesine dönüşerek, öncelikle kendisini eleştiren Fatih Portakal fanlarının kalbinde tahta sahip olmuş durumda.

Ana akım medyada FOX TV’nin haber anlayışı habercilikte olmazsa olmaz “tarafsızlık” ilkesi ile günden güne takdir toplamaya devam ederken, yapmış olduğu yorum habercilik başarısı ise önce Fatih Portakal ile şimdi de Selçuk Tepeli ile devam ediyor.

Fatih Portakal’ın çıkışlarına ve yorumlarına alışkın olan seyirci, kendisinden beklenilmediği şekilde bir başarı grafiği yakalayan Selçuk Tepeli’nin yorumlarına ve sivri diline ayrıca hayranlık besliyor.

Fatih Portakal'ın yerine gelmişti: RTÜK'ten Selçuk Tepeli'ye ilk ceza

Selçuk Tepeli’nin başarısı, önce medyanın bazı kanallarında taşlanan Fatih Portakal’a, sonrasında yine aynı kanallardan sahip çıkılması ve gündemde tutmaya çalışması ile kanıtlanır nitelikte olmuştu. Zira sosyal medyada Fatih Portakal’a bile bel bağlayan, Fatih Portakal’ı can simidi gören medya kanalları olarak yorumlanmışlardı.

İşte Selçuk Tepeli yine sivri dili ile bir bomba daha patlattı. Sosyal medyada yoğun ilgi gören yorumu ise özellikle yaptığı gaflarla adını duyuran, yeni ve tartışmalı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile ilgili oldu.

Selçuk Tepeli, ekonomi ile ilgili bir haberi sunduğu sırada Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin beyanlarına sıra geldiğinde anlatımını “Nebati’yi anlama klavuzu” olarak devam ettirmek durumunda kalınca yine sosyal medyanın diline düştü.    

Selçuk Tepeli Kimdir?

Selçuk Tepeli, 1974 yılında İstanbul ilinin Silivri ilçesinde doğmuş ve Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olmuş bir isim.

Yüksek lisansını da IEP Rennes’de Avrupa Birliği Avrupa’da Sınırlar ve Kamu Hareketleri üzerine yapan donanımlı isim Selçuk Tepeli , Medya sektöründe Aktüel ve Newsweek Türkiye dergilerinin yayın yönetmenliğini yaptıktan sonra Habertürk TV'de genel yayın yönetmenliği yapmıştı.