Yapı Kredi Bankası kredi ve kredi kartı ürünlerinin yanı sıra farklı hizmetler vermeye devam ediyor. Bankacılık işlemleri sırasında ödemeleri kontrol altına almak isteyen Yapı Kredi Bankası ödemelerin yapılmaması durumunda ipotek olarak gösterilen bazı taşınmazlara el koyuyor. Bu taşınmazlar hacizli mal olarak geçtiği için sonraki dönemlerde hızla daha uygun fiyata satışa çıkarılıyor.

Günümüzde konut sahibi olmak hiç kolay değil. Bu dönemde vatandaşlara uygun fiyatlı ev hayali kurduran Yapı Kredi Bankası elindeki bazı gayrimenkulleri satışa çıkardığını duyurdu. Bankaların elinde yaklaşık olarak 5 bin adet konut olduğu ve zaman zaman bu evleri satışa çıkardıkları biliniyor.

YAPI KREDİ BANKASI ELİNDEKİ GAYRİMENKULLERİ ÇOK UCUZA SATIYOR

Yapı Kredi Bankası harekete geçti. Elinde bulunan gayrimenkulleri normal satış değerinin çok altında bir fiyata satmaya başladı. Sadece 2021 yılı için düşünüldüğü zaman 190 gayrimenkulün satışa çıkarıldığı ve satışının tamamlandığı öğrenildi.

Batık kredilerin bankalar tarafından toparlanması için atılan bu adım bazı vatandaşları hayallerini yıkarken, uygun fiyatlı ev almak isteyen bazı vatandaşların ise hayallerini süslemeye devam ediyor

ŞEHİRDE 150 BİN LİRAYA KONUT SATILIYOR

apı-kredi-ucuz-ev

Yapı Kredi Bankası farklı olarak devlet ihale yönetmeliğine tabi tutulmuyor. Bunun üzerine istediği gibi taşınmazları farklı kişilere satma hakkına sahip olduğunu açıkladı. Ekspertiz raporları ile gerçek değerini belirlemiş olduğu konutları, batık kredileri karşılamak için ederinden çok daha uygun bir fiyata satmaya devam ediyor.

Şehrin ortasında bir ev bulmak gittikçe zorlaşırken bir de uygun fiyatlı konut sahibi olmak pek çok kişinin hayallerini süslüyor. Bankanın resmi internet sayfasında zaman zaman verilen ilanlar ile birlikte satış ihale yöntemiyle tamamlanıyor. 150 bin liraya şehrin ortasında normal bir konut sahibi olunabilecek.