Savcılık İddianamesi Hazırlandı! Komşusunu Darp Ettiği İçin Tutuklanan Halil Sezai İçin İstenen Ceza Belli Oldu!

Tuzla'da yan villadaki 67 yaşındaki komşusunu dövdüğü için tutuklanarak cezaevine gönderilen ünlü sanatçı için hazırlanan iddianame tamamlandı. Buna göre Halil Sezai'nin komşunu darp ettiği için 13 yıl 10 aya kadar hapis cezası isteniyor.

Savcılık İddianamesi Hazırlandı! Komşusunu Darp Ettiği İçin Tutuklanan Halil Sezai İçin İstenen Ceza Belli Oldu!
09 Ekim 2020 - 16:19

Ünlü sanatçı Halil Sezai bundan bir süre önce komşusunu darp ettiği için gündeme gelmiş ve açılan soruşturma sonucunda da çıkarıldığı mahkeme tarafından hakkında tutuklama kararı verilmişti. İstanbul Tuzla'da film çekimi yapmak için kiraladığı villanın yan komşusu olan 67 yaşındaki Hüseyin meriç film çekimine izin vermemiş ve iki arasında tartışmalar yaşanmıştı. Bu tartışmalar sonucunda ise Halil Sezai 67 yaşındaki komşusunu darp etmişti.

ÜNLÜ SANATÇI TUTUKLANMIŞTI

Darp olayının duyulması ve medyada yer alması ile birlikte Halil Sezai'ye çok ciddi tepkiler gelmişti. Komşu Hüseyin Meriç ise Halil Sezai hakkında şikayetçi olmuş ve açılan soruşturma neticesinde ünlü sanatçı tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.SAVCILIK İDDİANAMESİ TAMAMLANDI

Mahkemeye sevki gerçekleşen Halil Sezai'nin nöbetçi mahkemede görülen davasında ise ünlü sanatçının tutuklanmasına karar verildi. Halil Sezai tutuklanarak cezaevine gönderilirken soruşturmayı yürüten savcılık iddianamesini hazırlayarak mahkemeye sundu.

HALİL SEZAİ'NİN 13 YIL 10 AYA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Savcılık iddianamesine görekomşu Hüseyin meriç'i darp eden Halil Sezai hakkında 13 yıl 10 aya kadar hapis cezası istendi. İlerleyen günlerde davanın duruşması yapılacak ve Halil Sezai'nin yargılanmasına devam edilecek. Halil Sezai hakkında verilecek nihai ceza ise bu mahkeme sonucunda ilan edilecek.


YORUMLAR

  • 0 Yorum