Teknoloji

Samsung’un Dijital Asistanı Bixby’nin Avantajları Neler

Geçtiğimiz hafta teknoloji severlerle buluşan amiral gemileri büyük ilgi çekiyor. Şık tasarımıyla kullanıcılarına büyük memnuniyet yaşayan firma, farklı eklentileriyle de gündeme gelmekte.

Performans anlamında üst düzey niteliklere sahip olan bu cihaz yüksek fiyatıyla dikkat çekse de, firmaya önemli katkılar sağlıyor.

Apple’de yer alan dijital asistan Siri gibi bir asistan olarak Samsung’un tercih ettiği Bixby, pek çok imkan tanıyor. Genel olarak sesle kontrol edildiği belirtilen Bixby’in, işlemleri dokunmadan halletmeye yaradığı belirtilmekte.

Samsung daha önce S Voice ile kullanıcılarına dijital asistan sunmak istemişti. Ancak firma bu konuda bir başarı elde edemedi. İstediği kadar ilgi göremeyen Güney Kore merkezli teknoloji devi daha sonra ise yeni asistan olan Bixby’i Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus kullanıcılarıyla buluşturdu.

Bixby İçin Cihazda Özel Bir Tuş Bulunuyor

Galaxy S8’de yer alan ve Bixby’nin açılmasını sağlayan düğme ile dijital asistana erişebilirsiniz. Bixby sayesinde teknoloji severler, yol tarifi alabilmekte. Aynı zamanda sinema seanslarının saatleri ve hava durumu da öğrenilebilmekte.

Cihazda ayarlar butonuna tıklamak yerine Bixby ile cihazda ayar değişikliği de yapılabiliyor. Aynı zamanda mesajlara, kameraya ve galeriye de bu sayede çok kolay bir şekilde erişilebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı