Bu geceden itibaren benzinin litre fiyatına 63, motorinin litre fiyatına ise 94 kuruş zam geldi. Zamların ardından bazı benzin istasyonlarında kotalı satışın başladığı görüldü.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzine 63 kuruş, motorine 94 kuruş zam geldiğini duyurmuştu.

Gece yarısından itibaren geçerli olacak zammın ardından vatandaşlar benzin istasyonlarının önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Acak bazı benzin istasyonlarında uzun kuyrukları aşan vatandaşlar, benzin alırken satış sınırı ile karşılaştı.

s-755fee55443b13bdf9a0d1e12b678e4e0141a529-1

İstasyon yöneticileri, depolarındaki benzinin bitmesi için kendilerince önlem aldılar. Bir vatandaşın paylaştığı videoda istasyon görevlilerinin 200 TL'nin üzerinde satış yapamayacaklarını, yönetimden emir geldiğini açık açık söyledikleri görüldü.

Türkiye'de daha önce kuyruklar vardı diyerek eski Türkiye yıllarına hakaretler edilirken, savaş günlerindeki tüp kuyruklarının yerini iktidar dili ile “refah yıllarındaki Yeni Türkiye'de kotalı satışlara bırakması yurtdışı medyasında ve ülkemiz medyasında oldukça tartışılmaya başlandı.