Farklı şehirlerde içtikleri sahte içkiler sebebiyle hayatlarını kaybeden kişilerin sayısı 8'e yükseldi.

Çınarcık'ta 2 kişi ölü bulundu.

İlçede bir evde iki kişinin cansız bedenlerini bulan vatandaşlar durumu hemen polise bildirdi.Polis ekiplerinin vatandaşların ihbarı üzerine gittikleri Harmanlar Mahallesi'ndeki bir iş yerinde Ekrem T'nin (56) cansız bedeniyle karşılaştı.Metil alkolden yaptıkları içki nedeniyle öldükleri iddia edilen Ekrem T. ve Mehmet Y'nin cesetleri, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Sivas'ta 1 ölü

Sivas Zara'da yaşamını sürdüren 32 yaşındaki Ş.D. alkol altıktan sonra rahatsızlanarak hastaneye başvurdu.Tedavi altına alınan Ş.D, müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.Metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle Sivas'taki hastanelerde 4 kişinin tedavi altına alındığı, 2'sinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Antalya ve Kahramanmaraş'ta 2 kişi can verdi.

Antalya'nın Kepez ilçesinde sahte içkiden zehirlendiği iddia edilen kişi, hayatını kaybetti. Öte yandan Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde ise metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle toplam 7 kişi, KSÜ Tıp Fakültesi ve Necip Fazıl Şehir Hastanesine kaldırıldı.Sağlık durumları ağır olan 4 kişi, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. 3 kişinin ise yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdikleri öğrenildi.