Gazeteci Nevşin Mengü'nün babası, CHP eski milletvekili avukat Şahin Mengü evinde düşerek hayatını kaybetti. Peki Şahin Mengü kimdir, nereli ve kaç yaşında? Detaylar Tüm Haber'de...

Ankara'nın ünlü avukatlarından ve ünlü televizyoncu Nevşin mengü ile Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Mengü’nün babası CHP eski milletvekili Şahin Mengü, 73 yaşında hayatını kaybetti. Evinde düştükten sonra hastaneye kaldırılan Mengü'nün, tedavi gördüğü sırada fenalaşarak yaşamını yitirdiği öğrenildi. 

Haberi sosyal medya hesabından duyuran Barış Yarkadaş, "CHP eski Milletvekili Şahin Mengü, bu sabah tedavi olmak için gittiği bir hastanede hayatını kaybetti. Şahin Mengü’ye Allah’tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum." ifadelerine yer verdi. 

Zafer Partisi Genel Sekreteri İsmail Koncuk ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada,  Genel Başkan Yardımcımız Sn Burak Mengü’nün muhterem babası Şahin Mengü Hakka yürümüştür." paylaşımıyla acı haberi verdi. 

nevşin mengü ve şahin mengü

Nevşin Mengü ise "Babamı kaybettik. Arayan, soran, başsağlığı dileyen herkese teşekkür ederim. Dostlar sağolsun." şeklinde bir Twit paylaştı.  

Peki ünlü politikası Şahin Mengü kimdir ve nereli? İşte Şahin Mengü'ye dair bilinenler...

Gözden kaçırmayın

Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi? Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi?

Şahin Mengü kimdir? 

Şahin Mengü, 4 Nisan 1948'de Kastamonu İnebolu'da doğdu. Babasının adı Bekir, annesinin adı Habibe Süreyya'dır.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren Mengü, serbest avukat olarak çalıştı.

Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri ve Türk Eğitim Derneği Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.  22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde CHP'den Manisa milletvekili seçildi.

Televizyoncu Nevşin Mengü ve Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Mengü’nün babası olan Şahin Mengü, iyi derecede İngilizce biliyordu.