Sağlık personellerinin toplu taşıma hizmetlerini ücretsiz olarak kullanmasını öngören Cumhurbaşkanlığı kararı 31 Aralık tarihine kadar uzatıldı.

Gözden kaçırmayın

Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi? Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi?

Koronavirüs salgını nedeniyle sağlık çalışanları için ek ödeme kararının onaylanıp Resmi Gazete'de yayımlanması sonrası sağlık personellerine müjdeli bir haber daha geldi. Daha önceden alınan toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkının belirtildiği Cumhurbaşkanlığı kararı 31 Aralık tarihine kadar yeniden uzatıldı.

toplu taşımaları ücretsiz kullanma hakkı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan kararın belediyeler tarafından onaylanması halinde, tüm kamu ve özel sektörde çalışan sağlık personelleri 31 Aralık tarihine kadar Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinin yer aldığı toplu taşıma araçlarından alacakları hizmeti ücretsiz olarak kullanacaklar. Söz konusu karara ilişkin yapılan açıklamada ise kararın, 1 Ekim tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdiği belirtildi.