Sağlık Bakanlığından Filmlere Konu Olacak Operasyon!

Türkiye, İsveç'in Malmö kentinde koronavirüs teşhisi konulan ancak tedavi edilmeyerek evine geri gönderilen Emrullah Gülüşken'i alıp Türkiye'ye getirmek için ambulans uçak gönderdi. Emrullah Gülüşken'in kızı Leyla Gülüşken sosyal medya aracılığı ile yayınladığı video mesajıyla babasına umut oldu. Sağlık Bakanlığı harekete geçti ve baba Gülüşken'i Türkiye'ye getirdi.

Sağlık Bakanlığından Filmlere Konu Olacak Operasyon!
26 Nisan 2020 - 14:08

 

İsveç'te yaşayan Gülüşken ailesi filmlere konu olacak bir şekilde Türkiye'ye getirildi. 47 yaşında olan ve Malmö'de yaşayan Emrullah Gülüşken'e hastanede koronavirüs teşhisi koyuldu. Ancak İsveç'te tedavi edilmeyen ve evine gönderilen Emrullah Gülüşken çaresizce ölümü beklemeye başladı. Bu sırada kızı Leyla Gülüşken'in aklına bir fikir geldi. Babasının durumunu bir videoda anlatıp yardım isteyen genç kız büyük bir operasyonun başlangıcını yaptı.

Leyla Gülüşken'in yardım çağrısına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca cevap verdi. Sabahın erken saatlerinde İsveç'e ambulans uçak gönderdiklerini açıklayan Bakan Koca sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayarak uçağın yola çıkmak üzere olduğunu, Emrullah Gülüşken için hastane ve doktorların hazırlandığını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen ambulans uçak sabah saatlerinde İsveç'e ulaştı. Ambulans uçak Emrullah Gülüşken'i alarak Türkiye'ye yola çıktı. Emrullah Gülüşken le saatlerinde ambulans uçak ile Ankara'ya getirildi. Burada bekleyen ambulans ile hemen hastaneye sevki yapıldı ve tedavi altına alındı.

Sağlık Bakanı bu gelişmeyi sosyal medyadan duyurarak, “Bugüne kadar 25 bin hastayı iyileştirdik. İnşallah Emrullah Gülüşken'i de iyileştireceğiz. Leyla kızımız merak etmesin, babası bize emanet.” dedi.Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum