Gündem

Sağlık Bakanlığı'ndan Yeni Hizmet! Dikkat Koronavirüs Danışma Hattı Açıldı!

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de yayılma izlenimi veren koronavirüs hakkında alınan tedbirleri ve çalışmaları teker teker devreye sokuyor. Vatandaşların bu salgın hastalık hakkında bilgi sahibi olabilmesi ve tedbirlerin tam anlamıyla uygulanıp tedavi gerektiğinde doğru yönlendirmeler yapılabilmesi vazifesi görecek yeni bir hizmet devreye girdi.

ALO 184 ÜZERİNDEN HİZMET VERECEK

Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi bünyesinde varolan Alo 184 üzerinden vatandaşların yararlanacaklı bu hizmet için gerekli tüm hazırlıklar tamamlandı. Faaliyete geçen koronavirüs danışma hattı ile vatandaşlar doğru bir şekilde bilgilendirilecekler.

TEDAVİ; SEVK VE KARANTİNA İŞLEMLERİ HIZLANACAK

Koronavirüs şüphesi taşıyan vatandaşların bu hat ile iletişim kurması halinde yetkili birimler derhal haberdar edilerek gerekli yönlendirmelerle tedavi, sevk ve karantina gibi işlemler süratle yapılacak. Koronavirüsün yayılmasını engellemeye yardım edecek hizmete vatandaşların yoğun talep göstermesi bekleniyor.

UZMAN HEKİMLERE ULAŞILABİLECEK

Uzman hekimlere de ulaşılabilecek Koronavirüs Danışma Hattı’ndan yararlanmak için ALO 184’ü aramak yeterli olacak. Vatandaşlar operatörün yönlendirmesiyle koronavirüs hakkında bilgi alıp, şikayetlerini iletebilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı