Sağlık Bakanlığı'ndan Geldiğini İddia Ettiği Belgeyi Paylaştı! CHP Milletvekilinden Gerçek Koronavirüs Vaka Sayısı Hakkında Şok İddia!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Murat Emir koronavirüs vaka sayısı ile alakalı olarak şok bir açıklama yaptı. Milletvekili Murat Emir Sağlık Bakanlığı'nın kendi bilgi sisteminde yer alan koronavirüs vaka sayısının açıklanan rakamın 20 katı olduğunu iddia etti.

 Sağlık Bakanlığı'ndan Geldiğini İddia Ettiği Belgeyi Paylaştı! CHP Milletvekilinden Gerçek Koronavirüs Vaka Sayısı Hakkında Şok İddia!
30 Eylül 2020 - 11:53

Türkiye'de koronavirüs vaka sayılarının Sağlık Bakanlığı tarafından doğru açıklanıp açıklanmadığına dair tartışmalar hız kesmeden devam ediyor. Özellikle CHP'den gelen açıklamalar Sağlık Bakanlığı'nın doğru bilgileri kamuoyuna duyurmadığı şeklinde eleştirileri barındırmayı sürdürüyor. Son olarak CHP Ankara Milletvekili Murat Emir şok eden bir iddiada bulundu.

BELGE YAYINLADI!

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir bir belge yayınlayarak zihinlerin karışmasına neden oldu. Sağlık Bakanlığı'nın Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi'nden alındığı iddia edilen belgeye göre 1.512 yeni vakanın açıklandığı gün yeni vaka sayısı 29.377 olarak görünüyor.

Konu ile alakalı olarak iddialarını sürdüren Milletvekili Murat Emir, "10 Eylül'deki rakamlar önümüzde bulunuyor. O gün toplamda 158.000 test yapılmış. Bu testlerin 128.645'i negatif, 29.377'si ise pozitif çıkmış." dedi.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA'YA ÇAĞRI!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya seslenen CHP Milletvekili Murat Emir, "Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca'ya soruyorum. Bu belge doğru mudur? Eğer doğru ise vatandaşlarımızın artık gerçek koronavirüs bilgilerini öğrenme zamanı gelmemiş midir? Nereye kadan insanımızı aldatacaksınız?" ifadelerini kullandı.Koronavirüs ile mücadelede en önemli şartın doğru bilgilendirme olduğunu söyleyen Milletvekili Murat Emir, "Koronavirüs ile mücadele edeceksek önce doğru bilgilendirmeyi gerçekleştirmeliyiz. Sağlık Bakanlığı'nın kendi bilgi sisteminden bize gelen veriler gayet açıktır. Eğer bu belge doğru ise durum çok vahimdir. Açıklanan vaka sayısının 20 katı hasta sayısı vardır. Gerçek ölüm sayısı da buna göre değişmektedir. Sayın Bakanımızı açıklama yapmaya davet ediyorum." şeklinde konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum