Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı 8 Bin 844 Personel Alımı Kadro ve Kontenjanları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı 2020 yılının ilk personel alım ilanını yayımlamaya hazırlanıyor. 

Bakanlığın yapacağı çeşitli kadrolarda ki personel alım ilanlarına başvuru yapmaya hazırlanan adaylar için ilan edilen kadro ve kontenjan bilgilerini tek tek paylaşıyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI 2020 YILI PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımında, bakanlığın aşağıda yer alan kadro ve kontenjanlarda personel alımları yapacağını duyurdu. Bakan Koca’nın açıklamasına göre alımlar şu pozisyonlarda olacak. 

8 Bin 844 Personel Alımı Kadro Dağılımı

Heşire kadrosu: Hemşire kadrosu için 3 bin 762 personel alımı yapılacak.

Ebe Kadrosu: Ebe kadrosu için 1091 personel istihdam edilecek.

Diğer Kadrolar: Sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi kadroları için 3 bin 476 personel alımı yapılacak. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ VE BAŞVURU SÜRECİ

Sağlık Bakanlığı 2020 yılı personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla yapacaklar. Alımlar merkezi atama sistemine kapsamında KPSS puan sırasına göre yapılacak. 

Adaylar Sağlık Bakanlığı personel alımları için başvurularını 14 Şubat tarihinden itibaren yapacaklar. Başvuru işlemleri 21 Şubat tarihine kadar devam edecek. 

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı