Ekonomi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Ücretsiz Maske Açıklaması! Eczanelerden Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

Türkiye’de vatandaşlara eczaneler aracılığı ile dağıtılacağı söylenen ücretsiz maskeler sorun olmaya devam ediyor. Maske satışlarının yasak olması sebebiyle vatandaşların maskelere ulaşmak için başka bir alternatifi kalmazken tek umutları devlet tarafından vatandaşlara eczaneler aracılığı ile dağıtılacak maskeler oldu.

E-Devlet üzerinden ücretsiz maske talep formunu dolduran milyonlarca vatandaşa henüz Sağlık Bakanlığı tarafından kod gönderilmedi. Bu kod olmadan eczanelere gitseler bile eli boş dönen vatandaşlar dört gözle kodun telefonlarına gelmesini bekliyorlar.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ücretsiz maskeler konusunda son dakika açıklaması yaptı. Bakan Koca, çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Eczacılarla bir ortak çalışma yapıyoruz. Onlar bizim birinci basamak sağlık kuruluşu olarak gördüğümüz yapıdır. Bundan 7-8 ay öncesine kadar bu böyle değildi. Biz eczacılarımızı çok önemsiyor ve mesai arkadaşlarımız olarak görüyoruz. Ücretsiz maskeleri de onların aracılığı ile dağıtmaya başladık. Şu ana kadar 32 milyon vatandaşımızın telefonlarına kod gönderdik. Perşembe gününe kadar 7 milyon vatandaşımıza daha bu kodlar gidecek. Kodları telefonlarına ulaşan vatandaşlarımız en yakın eczaneye giderek ücretsiz maskeleri alabilirler.” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından vatandaşlar telefonlarına gelecek ücretsiz maske kodlarını merakla beklemeye çalıştılar. Kodlar gelmeden ücretsiz maske alamayan vatandaşlar sosyal hayatta çok büyük sorunlar yaşıyor ve hem kendilerini hem de tüm toplumu koronavirüs tehdidi ile karşı karşıya bırakmak durumunda kalıyorlar.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı