Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Son Dakika!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans aracılığı ile bir açıklama gerçekleştirdi. Bakan Koca, bugün toplanan Bilim Kurulu'nun gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Son Dakika!
29 Nisan 2020 - 19:57

Bugün öğlen saat 14.00'da toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tamamlanan toplantısının ardından, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kameralar karşısına geçti.


Fahrettin Koca, kurul toplantısına ilişkin bilgilendirmede bulunurken, toplantı video konferans şeklinde gerçekleşti. Bakan, açıklamalarında 5859 kişiye ulaşan filyasyon ekibinin sahada yerini aldığını vurguladı. Bunun yanı sıra görevli ekiplerin 464 bin 434 kişiyi ise kontrol ettiğini ve sözlerine ekledi.


Sağlık Bakanı açıklamalarının arasında, haftalardır sokağa çıkma yasakları olan ve evden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlar hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Yaşı ileri vatandaşların en azından araç ve benzeri kullanmadan, yalnızca yakın mesafelerde yürüyüş yapabileceklerinin dile getirilmesinin hatırlatılması üzerine, henüz net bir öneri olmadığını söyleyen Fahrettin Koca, öneriye dönmesi hâlinde görüşülebileceğine işaret etti.


Bunun yanı sıra, koronavirüsün tüm dünyada ve ülkemizde etkileri görülmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı gerçekleştirdiği video konferans yoluyla görüşmede, şu ana kadar toplam vaka sayısının 117 bin 589'a ulaştığını belirtti. Ayrıca son yirmi dört saat içerisinde ülkemizde tanısı yeni konan kişi sayısı 2 bin 936 kişi artarken, yine yirmi dört saat içerisinde vefat edenlerin sayısının 89 kişi daha arttığı kaydedildi. Böylelikle toplam vefat sayısının 3 bin 81 kişi olduğu bilgisine ulaşıldı.


Bakan Koca, sosyal medya hesabı twitter üzerinden ise yoğun bakıma ihtiyacı olan hasta sayısında gerileme olduğunu duyurarak, tedbirde ısrarcı olunması gerektiğinin altını çizdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum