Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Resmen Duyurdu! Türkiye'de Bugün Koronavirüs Nedeniyle Ölü Sayısı Ve Vaka Sayısı Kaça Yükseldi, Kaç Test Yapıldı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin günlük koronavirüs rakamlarını kamuoyuna duyurdu. Açıklanan tabloya göre koronavirüs nedeniyle ölüm sayısı yükselirken iyileşen hasta sayısında da umut verici gelişmelerin yaşandığı görüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Resmen Duyurdu! Türkiye'de Bugün Koronavirüs Nedeniyle Ölü Sayısı Ve Vaka Sayısı Kaça Yükseldi, Kaç Test Yapıldı?
16 Nisan 2020 - 19:34

Türkiye'nin koronavirüs ile sağlık alanında mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. Sağlık çalışanlarının ünsan üstü bir gayretle çaba göstermesi ile kontrol altına alınmaya çalışılan koronavirüs ülkede canları götürmeye devam ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın akşam saatlerinde duyurduğu günlük koronavirüs tablosunda yer alan verilere göre son 24 saat içerisinde Türkiye'de 125 vatandaş koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Bu açıklanan rakama göre Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşların sayısı 1643'e yükseldi.

Koronavirüs test sayısı konusunda Türkiye'de gelişmeler devam ederken son 24 saatte tüm ülkede 40427 koronavirüs testi yapıldı. Bu testlerin 4801'i pozitif sonuçlandı. Bu veriler ile Türkiye'de yapılan koronavirüs test sayısı 518143'e yükselirken toplam koronavirüs hasta sayısı 74193'e çıktı.

Türkiye'de koronavirüs tedavisinde gelişmeler yaşanırken ülke genelinde 1854 koronavirüs hastası yoğun bakımlarda tedavi görüyor. Ayrıca 1040 koronavirüs hastası da solunum cihazlarına bağlı olarak tedavilerini sürdürüyorlar.

Koronavirüs tablosunda tek sevindirici gelişme ise iyileşen hasta sayısının yükselmeye devam etmesi oldu. Son 24 saatte 1415 koronavirüs hastası iyileşerek hastanelerden taburcu edildiler. Bugüne kadar Türkiye'de 7089 koronavirüs hastası iyileşerek sağlıklarına kavuştular.Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum