Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Resmen Duyurdu! Türkiye'de Bugün Koronavirüs Nedeniyle Ölü Sayısı Ve Vaka Sayısı Kaça Yükseldi, Kaç Test Yapıldı, Kaç Hasta İyileşti?

Türkiye'nin koronavirüs ile alakalı olarak günlük resmi rakamları Sağlık Banakı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Bakan Koca'nın bildirdiği tabloya göre bugün koronavirüs nedeniyle Türkiye'de 123 vatandaş hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Resmen Duyurdu! Türkiye'de Bugün Koronavirüs Nedeniyle Ölü Sayısı Ve Vaka Sayısı Kaça Yükseldi, Kaç Test Yapıldı, Kaç Hasta İyileşti?
20 Nisan 2020 - 20:29

 

Türkiye'nin koronavirüs ölümcül salgını ile olan mücadelesi hız kesmeden devam ederken günlük resmi rakamlar da belli oldu. 20 Nisan 2020 Pazartesi gününün koronavirüs tablosunu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilan etti.

Bakan Koca tarafından açıklanan rakamlara göre Türkiye'de son 24 saatte 123 vatandaş koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Koronavirüsün Türkiye'de neden olduğunu ölümlerin toplam sayısı 2140'a yükseldi.

Türkiye'de koronavirüs salgının başladığı ilk günden bugüne kadar toplam 673.980 koronavirüs testi yapıldı. Son 24 saatte ise Türkiye'de yapılan koronavirüs test sayısı 39.703 oldu.

Türkiye'de son 24 saatte yapılan koronavirüs testlerinin 4674'ü pozitif olarak sonuçlandı. Türkiye'de toplam koronavirüs hasta sayısı da 90.980'e yükseldi.

Türkiye'de şu anda 1909 koronavirüs hastası yoğun bakımlarda tedavi edilirken 1033 vatandaşın tedavisi de solunum cihazlarına bağlı olarak sürdürülüyor.

Türkiye'nin koronavirüs ile mücadelesinde yüz akı olan iyileşen hasta sayısında güzel bilgilere gelmeye devam ediyor. Son 24 saatte 1454 koronavirüs hastası gördüğü tedavi sonucu iyileşti. Bugüne kadar Türkiye'de koronavirüs hastalığında iyileşen toplam hasta sayısı 13.430'a çıktı.Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum