Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Resmen Açıkladı! Türkiye'de Bugün Koronavirüs Nedeniyle Ölü Sayısı Ve Vaka Sayısı Kaça Yükseldi, Kaç Test Yapıldı, Kaç Hasta İyileşti?

Türkiye'nin günlük koronavirüs rakamlarının yer aldığı tablo Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Türkiye'de 19 Nisan 2020 Pazar günü koronavirüs nedeniyle kaç kişi öldü, kaç test yapıldı, kaç test pozitif çıktı, hasta sayısı kaça yükseldi, kaç koronavirüs hastası iyileşti?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Resmen Açıkladı! Türkiye'de Bugün Koronavirüs Nedeniyle Ölü Sayısı Ve Vaka Sayısı Kaça Yükseldi, Kaç Test Yapıldı, Kaç Hasta İyileşti?
19 Nisan 2020 - 19:40

Türkiye'nin koronavirüse yönelik attığı adımlar meyvesini vermeye başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin 19 Nisan 2020 Pazar gününün koronavirüs rakamlarının yer aldığı tabloyu açıkladı. Açıklanan tabloya göre koronavirüs nedeniyle ölümler sürse de iyileşen hasta sayısındaki yükseliş de devam ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından sosyal medya aracılığı ile duyurulan resmi rakamlara göre son 24 saatte Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 127 vatandaş hayatını kaybetti. Bu rakamla birlikte Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşların toplam sayısı 2017'ye yükseldi.

Türkiye'de son 24 saat içerisinde 35344 koronavirüs testi yapıldı. Bugüne kadar yapılan koronavirüs test sayısı 634277'ye çıktı. Test sayısının giderek artması koronavirüsün kontrol altına alınması yolunda çok kritik bir hamle olarak değerlendiriliyor.

Bugün Türkiye'de yapılan koronavirüs testlerinden 3977 tanesi pozitif sonuçlandı. Bu rakamın eklenmesiyle Türkiye'de tespit edilen koronavirüs hasta sayısı 86306'ya yükseldi.

Türkiye'de koronavirüs tedavilerini yoğun bakımlarda gören hasta sayısı 1922 olarak açıklandı. Solunum cihazlarına bağlı olarak tedavi edilen hastaların sayısı ise 1031 oldu.

Türkiye'de iyileşen hasta sayıları umut saçmaya devam ediyor. Dün zirve yapan iyileşen hasta sayısı bugün de bu eğilimini sürdürdü. 1523 koronavirüs hastası iyileşerek sağlıklarına kavuştular. Türkiye'de bugüne kadar 11976 koronavirüs hastası iyileşerek normal hayatlarına geri döndüler.Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum