Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Günlük Koronavirüs Rakamlarını Açıkladı! Uzun Zaman Sonra Bir İlk Gerçekleşti!

Türkiye'de koronavirüs ile alakalı olarak merak edilen günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeyi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu. Bugün Türkiye'de kaç yeni vaka tespit edildi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Günlük Koronavirüs Rakamlarını Açıkladı! Uzun Zaman Sonra Bir İlk Gerçekleşti!
29 Eylül 2020 - 19:54

Türkiye koronavirüs tehdidini çok yakından hissetmeye devam ediyor. Günlük koronavirüs rakamlarında bir miktar gerileme yaşansa da henüz riskten uzak bölgeye ulaşılamadı. Yeni veka sayıları 1.50='lü rakamların altına inerken ağır hasta sayıları düşündürmeye devam ediyor.

YENİ VAKA SAYISI AZALIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günlük koronavirüs tablosunu kamuoyuna açıkladı. Bakan Koca'nın açıkladığı en güncel rakamlara göre 29 Eylül 2020 Salı günü Türkiye'de 114.940 koronavirüs testi yapıldı. Bu testlerin 1.427'sinde ölümcül virüs tespit edildi. Türkiye'de bugüne kadar 10.268.163 koronavirüs testi yapılırken toplamda 317.272 test pozitif sonuç vererek yeni vaka olarak kayıtlara geçti.ÖLÜMLER DEVAM EDİYOR

Türkiye'de son 24 saat içerisinde koronavirüse bağlı olarak hayatını kaybeden vatandaşların sayısı 68 olarak açıklandı. Bu 68 vatandaşın vefatının da eklenmesiyle 11 Mart 2020'den itibaren Türkiye'de koronavirüsün hayatını kaybetmesine sebep olan toplam vatandaş sayısı 8.130'a yükseldi.

İYİLEŞEN HASTA SAYISI UZUN ZAMANDAN SONRA YENİ VAKA SAYISINI GEÇTİ

Son günlerde artmaya başlayan iyileşen hasta sayısı uzun bir aradan sonra ilk defa yeni vaka sayısının üzerine çıktı. Bugün Türkiye'de 1.452 koronavirüs hastası gördükleri tedavi neticesinde iyileşme gösterdi. Bugüne kadar iyileşen hastaların toplam sayısı ise 278.504'e yükseldi.AĞIR HASTA SAYISI DÜŞÜNDÜRÜYOR

İyileşen hasta sayıları ne kadar sevindiriciyse ağır hasta sayısı o kadar endişe ettirmeye devam ediyor. Türkiye'de şu anda 1.583 koronavirüs hastası yoğun bakımlarda yaşam mücadelesi veriyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum