Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Günlük Koronavirüs Rakamlarını Açıkladı! Türkiye'de Bugün Kaç Koronavirüs Vakası Tespit Edildi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Günlük Koronavirüs Rakamlarını Açıkladı! Türkiye'de Bugün Kaç Koronavirüs Vakası Tespit Edildi?
26 Haziran 2020 - 21:15

Türkiye'nin koronavirüs bilançosunu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kamuoyuna duyurdu. Günlük tabloyu açıklayan Bakan Koca, Türkiye'de rehavet gösterilirse riskin hala daha devam ettiğini söyledi.

YENİ VAKA SAYISI DÜŞMÜYOR

Bakan Koca'nın açıkladığı verilere göre bugün Türkiye'de 51.198 koronavirüs testi yapıldı. Bu testlerden 1.396'sı pozitif sonuçlanarak yeni vaka sayısı olarak kayıtlara geçti. Bugüne kadar Türkiye'de 3.186.622 koronavirüs testi yapıldı ve bu testlerin 194.511'i pozitif sonuçlandı.

KORONAVİRÜS ÖLÜMLERİ SÜRÜYOR

Koronavirüs nedeniyle son 24 saat içerisinde Türkiye'de 19 kişi hayatını kaybetti. Bugüne kadar Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatlarını kaybeden vatandaşların toplam sayısı ise 5.065'e yükseldi.

İYİLEŞEN HASTA SAYISI YÜKSELİYOR

Türkiye'de son 24 saatte 1.492 hasta gördükleri tedavi neticesinde ölümcül salgından iyileşerek kurtuldu. Bugüne kadar Türkiye'de koronavirüse yakalanıp iyileşenlerin toplam sayısı 167.198'e yükseldi.

Türkiye'de şu anda 963 koronavirüs hastası yoğun bakımlarda tedavi edilirken 382 koronavirüs hastası da solunum cihazlarına bağlı olarak hayatta kalma mücadelesi veriyorlar.

Tablo haricinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın verdiği bilgilere göre Türkiye'de bugün hastaneye yatırılan toplam koronavirüs hasta sayısı 113 kişi oldu. Ayrıca son 24 saatte yoğun bakım hasta sayısı 22, entübe hasta sayısı ise 13 kişi arttı.Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum