Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Günlük Koronavirüs Rakamlarını Açıkladı! İşte Türkiye'yi Korkutan Tablonun Detayları!

Türkiye'nin koronavirüs ile mücadelesinden olumsuz haberler gelmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin koca günlük koronavirüs tablosunu açıkladı. Bakan Koca'nın açıkladığı 25 Eylül 2020 rakamlarına göre vaka sayılarında yükseliş sürüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Günlük Koronavirüs Rakamlarını Açıkladı! İşte Türkiye'yi Korkutan Tablonun Detayları!
25 Eylül 2020 - 19:28 - Güncelleme: 25 Eylül 2020 - 20:08

Türkiye koronavirüs salgının çok daha geniş kitlelere yayılmaması için büyük bir titizlikle mücadele sürdürüyor. Devlet kademeleri tarafından yürütülen bu mücadeleye vatandaşların büyük bir çoğunluğu destek veriyor. Kurallara uymayan ve tedbirleri hiçe sayanlar ise günlük koronavirüs tablosunda rakamların yüksek çıkmasına neden oluyorlar.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu akşan 25 Eylül 2020 günlük koronavirüs tablosunu kamuoyuna duyurdu. Bakan Koca'nn duyurduğu rakamlar hassasiyet gösteren vatandaşları endişlelendirmeye devam etti.

GÜNLÜK VAKA SAYILARI AÇIKLANDI!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı koronavirüs rakamlarına göre Türkiye'de son 24 saat içerisinde 112.885 koronavirüs testi yapıldı. Bu testlerin 1.665'inde pozitif vakaya rastlanıldı. Türkiye'de bugüne kadar yapılan koronavirüs testlerinin sayısı 9.834.572'ye çıkarken tespit edilen pozitif vaka ise 311.455 oldu.

ÖLÜMLER KORKUTUYOR!

Türkiye'de koronavirüs kaynaklı vefatlar da devam ediyor. Son 24 saat içerisinde koronavirüs nedeniyle 73 vatandaş hayatını kaybetti. Bugüne kadar koronavirüs kaynaklı olarak Türkiye'de gerçekleşen ölümlerin sayısı ise 7.858'e yükseldi.

BUGÜN KAÇ KORONAVİRÜS HASTASI İYİLEŞTİ!

İyileşen hasta sayısı olaran dünyanın çok sayıda ülkesinin önünde bulunan Türkiye'de son 24 saat içerisinde 1.318 koronavirüs hastası gördükleri tedavilerin neticesinde sağlıklarına kavuştular. Türkiye'de koronavirüs salgınının başladığı günden itibaren toplamda 273.282 kişi iyileşti.

Türkiye'nin günlük koronavirüs rakamlarında en düşündürücü detay ise ağır hasta sayıları oldu. Şu anda 1.601 koronavirüs teşhisi konulmuş vatandaş ağır hasta olarak yoğun bakımlarda tedavi ediliyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum