Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Günlük Koronavirüs Rakamlarını Açıkladı! İşte Türkiye'nin Ölümcül Salgın Karşısında Günlük Karnesi!

Türkiye'nin koronavirüs ile olan mücadelesi devam ederken yeni vaka sayıları ile alakalı olarak da her gün büyük bir merak yaşanıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından derlenen günlük koronavirüs rakamları vatandaşlara Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyuruluyor. Bugün kaç yeni vaka tespit edildi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Günlük Koronavirüs Rakamlarını Açıkladı! İşte Türkiye'nin Ölümcül Salgın Karşısında Günlük Karnesi!
10 Ekim 2020 - 19:36 - Güncelleme: 10 Ekim 2020 - 19:39

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de koronavirüs en riskli problem olmaya devam ediyor. Devlet makamları tarafından alınan koronavirüs tedbirlerine vatandaşların çoğunluğu riayet etse de yine de bir kısmı ihmalkar davranmayı sürdürüyor. Bunun neticesinde ise koronavirüs vaka sayıları belirli bir standartın üzerinde kalmaya devam ediyor.

YENİ VAKA SAYILARI DÜŞMÜYOR

Türkiye'nin günlük koronavirüs karnesini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Bakan Koca tarafından yapılan bilgilendirmeye göre 10 Eylül 2020 Cumartesi günü ülke genelinde toplamda 113.102 koronavirüs testi yapıldı. Bu testlerin 1.649'u pozitif sonuç verdi. Bugüne kadar Türkiye genelinde 11.506.414 koronavirüs testi yapılırken bunların 334.031'inde pozitif vaka tespit edildi.KORONAVİRÜS ÖLÜMLERİ SÜRÜYOR

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de ölüm vakaları da devam ediyor. Son 24 saat içerisinde koronavirüs salgınına bağlı olarak 56 vatandaş hayatını kaybetti. Bu ölüm sayılarının eklenmesiyle bugüne kadar koronavirüs nedeniyle ölen vatandaşların toplam sayısı 8.778'e yükseldi.

İYİLEŞEN HASTA SAYILARI UMUT VERDİ

Son günlerde iyileşen hasta sayılarında ciddi bir artış gözlemlenirken bugün 1.391 koronavirüs hastası gördüğü tedavilerin sonucunda iyileşti. Türkiye'de bugüne kadar iyileşen koronavirüs hastası vatandaşların toplam sayısı 293.145'e yükseldi.Öte yandan Sağlık Bakanlığı verilerine göre şu anda Türkiye'de hastanelerin yoğun bakımlarında tedavi altında olan 1.414 ağır koronavirüs hastası bulunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum