Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Duyurdu! Ücretsiz Maske SMS Kodu Gelmeyenler Ücretsiz Maskeleri Nasıl Alacak?

Henüz ücretsiz maske alamayan vatandaşlara Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, nasıl ücretsiz maske alabileceklerine dair yol gösterdi. Bakan Koca'nın açıklamasına göre cep telefonuna ücretsiz maske sms kodu gelmeyenlerin eczanelere müracaat edip kimlik doğrulaması yaptıktan sonra ücretsiz maske alabileceklerini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Duyurdu! Ücretsiz Maske SMS Kodu Gelmeyenler Ücretsiz Maskeleri Nasıl Alacak?
17 Nisan 2020 - 21:49

Türkiye'de ücretsiz maske konusunda her gün bir başka yenilik gündeme geliyor. Bir sisteme bağlanamayan ücretsiz maske dağıtımında yaşanan sorunlar üzerine yeni çözümler üretiliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugüne kadar ücretsiz maske alamayan vatandaşlara nasıl ücretsiz maske alabileceklerini açıkladı.

Türkiye'de toplu alanlarda maske takılması zorunluluğu getirilmesi ve maskelerin ücretli satılmasının yasaklanmasının ardından ücretsiz maske konusu sorun olmaya devam ediyor. Vatandaşların ücretsiz maske alabilmek için yapacağı işlemler her geçen gün yenilenirken yeni çözüm yolunu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı.

Cep telefonlarına ücretsiz maske sms kodu gelmeyen vatandaşların yapacakları işlemi anlatan Bakan Koca, “Maskeler vatandaşlarımıza ücretsiz dağıtılacak. Cep telefonlarına sms kodu gelmeyen vatandaşlarımız için de bir formül ürettik. Bu vatandaşlarımız eczanelere müracaat edecekler. Orada kimlik doğrulamaları sistem üzerinden yapılacak. Bu şekilde ücretsiz maskelerini alabilecekler.” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ücretsiz maske konusunda sağlanan kolaylık üzerine vatandaşlar eczanelerden ücretsiz maskelerini bu yöntemle almaya başladılar. Bu gece başlayacak olan sokağa çıkma yasağının pazar gecesi bitmesinin ardından gelecek hafta eczanelerde yoğunluk yaşanması bekleniyor.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum