Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Açıkladı! Türkiye'de Bugün Koronavirüs Nedeniyle Ölü Sayısı Ve Vaka Sayısı Kaça Yükseldi, Kaç Test Yapıldı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs vakalarının günlük rakamlarını duyurdu. Son 24 saatte Türkiye'de meydana gelen yeni vaka ve ölüm sayıları resmen açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Açıkladı! Türkiye'de Bugün Koronavirüs Nedeniyle Ölü Sayısı Ve Vaka Sayısı Kaça Yükseldi, Kaç Test Yapıldı?
15 Nisan 2020 - 20:04

Türkiye'nin koronavirüs karşısında sergilediği mücadelenin sonuçlarının en net şekilde görüldüğü tablo olan günlük koronavirüs rakamları açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sosyal medya hesabından açıkladığı son rakamlara göre koronavirüs nedeniyle Türkiye'de meydana gelen ölüm sayılarında yükseliş devam ediyor. Buna karşın koronavirüs tedavisinde bir başarı yakalayan Türkiye'de iyileşen hasta sayılarının da yükselişi sürüyor.

Bakan Koca'nın duyurduğu rakamlara göre 15 Nisan 2020 Çarşamba günü Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşların sayısı 115 oldu. Bu rakamla birlikte Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden toplam hasta sayısı 1518'e ulaştı.

Açıklanan son resmi verilere göre Türkiye'de son 24 saate 34090 koronavirüs testi yapıldı. Bu koronavirüs testlerinde 4281 tanesi pozitif sonuçlandı. Yeni hasta sayılarının eklenmesiyle beraber Türkiye'de toplam koronavirüs hasta sayısı 69392'ye yükseldi. Türkiye'de vatandaşlara uygulanan toplam koronavirüs test sayısı ise 477716 oldu.

Türkiye'de bulunan tüm koronavirüs hastalarının içerisinde yoğun bakımda tedavi olan hasta sayısı 1820 olduğu bildirildi. Öte yandan yine tüm koronavirüs hastalarının içerisinde bulunan 1052 kişi de solunum cihazlarına bağlı olarak tedavi ediliyorlar.

Türkiye'nin koronavirüs ile mücadelesinde umut veren gelişme ise iyileşen hasta sayısında yaşanmaya devam ediyor. Açıklanan son resmi rakamlara göre son 24 saat içerisinde 875 koronavirüs hastası tedavi edilerek sağlıklarına kavuşturuldu. Türkiye'de bugüne kadar toplam 5674 koronavirüs hastası iyileşti.Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum