Sağlık Bakanı Fahrettin Koca beklenen açıklamayı yaptı! Maske zorunluluğu artık kaldırıldı ancak bir şartla! Ayrıca Hes Kodu istenilmesi de kaldırıldı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün herkeisn beklediği önemli açıklamayı yapacağını duyurmuştu. O açıklama yapıldı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca merakla beklenen açıklamayı yaptı. Dün Twitter adresinden yarın herkesin beklediği önemli bir duyuru yapacağını söyleyen Koca beklenen açıklamayı yaptı.

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın duyurusu sonrası herkes açıklamanın maskelerin kalkacağı yönünde olduğunu tahmin ediyordu. Ve açıklama da geldi. Maske Zorunluluğu Kalktı! 

Gözden kaçırmayın

Amber Heard'in Mahkemedeki Yalanını TikTok Kullanıcıları Açığa Çıkardı Sosyal Medya Çalkalandı! Amber Heard'in Mahkemedeki Yalanını TikTok Kullanıcıları Açığa Çıkardı Sosyal Medya Çalkalandı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ayrıca Hes Koduna dair ve okulların kapanıp kapanmayacağı gibi konularda da açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasında açık havalarda maske zorunluluğunun kaldırıldığını duyurdu. Buna göre artık kapalı ortamlarda havalandırma yeterliyse ve mesafeye özen gösteriliyorsa maske takmak zorunlu değil.

Açıklamada HES kodu da istenmeyecek denildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ayrıca Okullarda iki Covid 19 vakası çıkması halinde sınıfların kapatılması gibi uygulamaların da artık gerek görünmeyeceğini açıkladı. 

Koca açıklamasında "Salgın kelimesine vurgu yapmaya artık gerek yoktur. Salgını hayatımızın hakim unsuru olmasından çıkarmalıyız..

Maskeleri hayatımızdan çıkarmıyoruz, gerektiğinde hemen takmak üzere yanımızda taşıyoruz" diyerek maskelerin tamamen kaldırılmadığına da dikkat çekti.