Güney Afrika'da ortaya çıkan ve daha hızlı yayılmasıyla bilinen Omicron varyantı ile ilgili Avustralya'da yaşanan bir skandal dünya gündemine bomba gibi düştü. Omicron kaynaklı ölümün de yaşandığı ülkede bir laboratuvarın, test sonucu pozitif çıkan yüzlerce kişiye yanlış sonuç bildirildiği öğrenildi.

Güney Afrika'da ortaya çıkan ve dünyanın yeni kabusu ilan edilen Omicron varyantı hızlı yayılması sebebi ile tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Birçok ülkede ortaya çıkmaya başlayan virüs ile ilgili özellikle Avrupa'da bazı ükeler Omicron kaynaklı ölümler açıklarken, yeni tedbir ve kısıtlamalara da başvurmaya başlamışlardı.

hypatia-h_c86315763e7bf24176194945e453f879-h_df31c860d160e17e512c3935feea81a0-300-scaled

Sınırları bile tekrar kapatmaya başlayan Omicron kaynaklı ölüm açıklayan ülkelerden biri de Avustralya olmuştu fakat ülkede çıkan test skandalı ülkeden alınan tüm haberlerin önüne geçti.

Omicron varyantı kaynaklı ilk ölümün kayıtlara geçtiği Avustralya'da bir laboratuvarın yüzlerce kişiyi yanılttığı ortaya çıktı.

Habere konu olan ve yanlış sonuçlarla bildirimde bulunan Sydney kentindeki St. Vincent patoloji laboratuvarı konuyla özür dilerken, hatalarını telafi için yanlış bilgilendirme yaptıkları her bir kişi ile tek tek temas kurularak bilgilendirme yapıldığını açıkladı.