Türkiye’de televizyon ekranlarında bugüne kadar alışılagelmişin dışında oldukça güçlü kadın karakterlere yer vermesi ile de ayrıca beğeni ve takdir toplayan dizi özellikle Asya karakteri ile toplum ezberi olan aldatılan kadın mağduriyetini bile silmiş durumda.

Dizide Cansu Dere’nin muhteşem oyunculuğu ile hayat verdiği Asya dışında yer alan Gönül, Derya, Bahar, Nil ve Cavidan karakterleri de hayata karşı güçlü duruşları ve cesur kararları ile biliniyor.

5f903d16933ccb03e88b69d1

Sadakatsiz dizisinde ekranlarda alışkın olduğumuzun aksine güçlü kadın karakterlere sadece ana karakter haricinde de bolca yer verilmiş durumda olması da dizinin ayrı bir başarısı olarak sosyal medyada zaman zaman değerlendiriliyor.

Bu noktada, 2011’de ekranlara 2011 yılında bir Amerikan dizisi olan Desperate Housewives’ın Türkiye uyarlaması olarak gelen ve üç sezon başarı ile devam eden Umutsuz Ev Kadınları dizisini getirmeyen yoktur sanırız.

Sadakatsiz ve Umutsuz Ev Kadınları’nın güçlü kadın karakterleri dışında bir ortak noktası daha vardı. Oyuncuları. Bennu Yıldırımlar, Songül Öden, Ceyda Düvenci, Özge Özder ve Deniz Uğur’un rol aldığı Umutsuz Ev Kadınları dizisinde usta isim Bennu Yıldırımlar ilk sezon Sadakatsiz dizisinde de Cansu Dere’nin canlandırdığı Asya karakterinin adaşı ve Asya’nın babasının büyük aşkı olarak karşımıza yine güçlü bir karakter ile çıkmıştı.

5fabf3fdebc8301410e44f9c

Tabi ki bir de ilk bölümden itibaren Sadakatsiz sahnelerinde zevkle izlediğimiz Özge Özder var. Her iki dizide de başarı ile rol alan Özge Özder, Sadakatsiz dizisinde de başarılı bir hekim Derya karakteri ile ekranlarda oluyor.

Umutsuz Ev Kadınları’nda Emel karakteri birçok izleyicinin gönlüne taht kuran Özge Özder de bizler gibi eski dizisini hatırlamış ki  youtube programına Özge Yağız’ı konuk ettiği sırada Umutsuz Ev Kadınları dizisini hala çok özlediğini söyledi.