Dünya

Rusya Sağlık Bakanı Coronavirus Aşısıyla İlgili Açıklama Yaptı

Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın pek çok ülkesine yayılan coronavirüs ile ilgili detaylar paylaşılmaya devam ediliyor. Virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 492’ye çıkarken, Reuters haber ajansı corona virüs ile ilgili geliştirilebilecek bir aşı için 10 ay süreye ihtiyaç duyulduğu aktarıldı.

Konuyla ilgili Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko bir açıklama yaparak şu sözlere yer verdi; “Bilindiği üzere günümüz şartlarında bir aşı minimum 8 ile 10 ay arasında geliştiriliyor. Bu rakam ayrıca klinik testler olmadan geliştirilecek aşının ilk aşamasıdır.

Rusya Sağlık Bakanının açıklamalarının yanı sıra resmi rakamlar da paylaşılmaya devam ediliyor. Çin’de corona virüs nedeniyle ölen kişi sayısı 492’ye çıktı. 28 Ocak 2020’de ölü sayısı 100’ü geçerken 31 Ocak 2020’de 200’den fazla kişinin corona virüs nedeniyle hayatını kaybettiği biliniyor.

Çin’de tespit edilen vaka sayısı ise 24 bin 324 olarak açıklandı. Bu vakalar arasından 3 bin 223 kişinin ise kritik bir durumda olduğu belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı