Dünya

Rusya Radyo İstasyonlarından Eho Moskvi Muhabirine Bıçaklı Saldırı! Boğazını kestiler!

Rusya’da muhalif yayın yapan radyo istasyonunda görev yapan kadın gazeteci Tatyana Felgengauer görevi başındayken kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğradı. Kanlar içinde olduğu yere yığılan kadın gazeteci hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 

KADIN GAZETECİYE ÇİRKİN SALDIRI

Eho Moskvi  radyosu genel yayın yönetmeni konu ile ilgili açıklmayı saldırı sonrasında hemen yaptı.” Saldırganın kimliğini şuan bilmiyoruz. Sadece edinilen tek bilgi 40-45 yaşları arasınd aolduğudur. Radyo binasına nasıl girdiği ise olay sonunda belli oldu. Koruma görevlisine göz yaşartıcı gaz ile etkisiz hale getirdiği açıkça görülüyor.” dedi. “Sonrasında etkisiz hale gelen güvenlik görevlisini aşıp, Tatyana’nın odasına yöneldiğini hep birlikte gördük.  Bizler odaya gidene kadar çığlıklar yükseldiğini duyduk.  Saldırganı önce bizler durdurmaya çalıştık. 10-15 dakika sonra ise polis radyo binasına girdi. Teslim olan saldırgan gazeteci arkadışımızın boğazını bıçak ile yaraladığını da maalesef gördük” dedi.

Tedavi altına alındığı hastanenin yetkili doktorları gazeteci Tatyana Felgengauer’in durumunun ağır olduğunu, ancak herhangi bir hayati tehlikesinin bulunmadığını söylediler. 

Kadın gazeteci halen olayın şokunu atlatamadığı, tedavi olduğu hastenede sürkli gözyaşı döktüğü bildirilmektedir. 

Bu olay dünya basınında da yeni yankı bulurken,böyle bir olayın yaşanması Rusya’yı oldukça üzdü. Gazeteci Felgengauer ‘in yakınları ve sevenleri hastanede ziyaret ederek moral vermeye çalışıyor. Zanlının böyle bir saldırıyı niye yaptığı ise polis sorgusundan sonra açıklandı. Kadın gazeteciyi yaralamasının sebebi olarak şahsi birtakım problemlerinin olduğunu söylemesiydi. Onu öldürmek istediğini ve aşırı milliyetçi gruplar tarafından hedef seçildiğini de söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı