RTÜK'ten Fox Tv'ye Fatih Portakal Cezası!

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından hakkında şikayette bulunulan Fatih Portakal nedeniyle Fox Tv'ye ceza verildiğini açıkladı.

RTÜK'ten Fox Tv'ye Fatih Portakal Cezası!
15 Nisan 2020 - 17:04

 

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bugün yapılan toplantıda kritik bir karara imza attı. Buna göre, Fox Tv'de yayınlanan ve Fatih Portakal'ın sunduğu Ana Haber Bülteni'nde yayın ihlali yapıldığı gerekçesiyle Fox Tv'ye ceza verildi.

Fox Tv'ye yönelik yayın reklam bedellerinin yüzde 3'ünün ceza bedeli olarak alınması ve Fatih Portakal'ın sunduğu Ana Haber Bülteni'nin üç defa yayınının durdurulması cezalarının uygulanması kararlaştırıldı.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Portakal hakkında sosyal medyadaki mesajlarından dolayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusunun sebebi olarak sosyal medyada yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler kullanmak gösterilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fatih Portakal hakkında yaptığı suç duyurusunun ardından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu da ünlü gazeteci hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. O suç duyurusunun sebebi olarak da Fatih Portakal'ın sosyal medyadan bankacılık ve finans sistemine yönelik gerçeğe aykırı ve maksatlı ifadeler paylaşması gösterilmişti.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum