Resmi Gazete'de Yayınlandı! Bazı Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Taban Ve Tavan Ücretler Cumhurbaşkanı Kararıyla Yeniden Belirlendi

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan yönetim, denetleme ve tasfiye kurulu üyelerinin ücretleriyle sözleşmeli ve diğer personellerle alakalı olarak uygulanacak taban ve tavan ücretler hakkında Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete'de Yayınlandı! Bazı Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Taban Ve Tavan Ücretler Cumhurbaşkanı Kararıyla Yeniden Belirlendi
12 Nisan 2020 - 08:43

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının yönetim, denetim ve tasfiye kurullarında görev yapanların ücretleri yeniden belirlendi. Ayrıca bu kurumlarda sözleşmeli ve diğer personellerle alakalı olarak uygulanacak taban ve tavan ücretler belli oldu. Konu hakkında Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Alınan karara göre kapsam dışı personellerle İller Bankası AŞ. Sözleşmeli personellerine aylık ücret, bütün sosyal yardımlar, zam, tazminat, temettü, prim vb.  ikramiyelerden bir aya isabet eden miktar ile diğer adlar altında yapılan ödemelerin brüt aylık ortalaması hiçbir şekilde 2487 liradan düşük olmayacak.

BOTAŞ ve TPAO'da görev yapan genel müdürler için 15.227 liradan, diğer çalışanlar için 12862 liradan yüksek, İller Bankası AŞ.'de görev yapan genel müdürler için 13557 liradan, genel müdür vazifesi gören çalışanlar için 12513 liradan, diğer çalışanlar için 10436 liradan yüksek olmayacak.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, TEMSAN ve Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ.'de genel müdür görevini yürütenler için 13335 liradan, diğer çalışanlar için 10615 liradan yüksek ve diğer kuruluşlarda ise genel müdür vazifesini yerine getirenler için 10667 liradan diğer çalışanlar için 7888 liradan yüksek olmayacak.

PTT ve İller Bankası yönetim kurulu üyelerine 3335 TL ödeme yapılacak. Aynı kurumlarda görev yapan yönetim kurulu başkanlarına bu tutarın iki katı ödenecek. Denetim Kurulu üyelerine ise yönetim kurulu üyelerine ödenen tutarın dörtte üçü kadar ödeme alma imkanı tanındı. Bu ödemelere kurumların Genel Kurul'u karar verecek. Ayrıca bu kuruluşların yönetim kurulu başkanları, üyeleri ve denetim kurulu üyelerine 15 Ocak ve 15 Temmuz tarihlerinde ek ödeme yapılacak. Bu ek ödeme birer aylık ücretlerini geçemeyecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum