Ekonomi

Resmi Gazetede Yayına Girdi: Emekliye 6500 TL Ödeme Yapılacak!

Emekli maaşınızı Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden almanız durumunda sizlere devlet destekli olarak yeni bir kredi paketi hazırlanacağı açıklandı. 12 ay vadeli 24 ay vadeli ve 36 ay vadeli olarak alabileceğiniz bu kredi paketlerinde 6500 TL kredi ödemesi alacak olan kişilerin banka kredi politikalarına uygun olmaları durumunda aynı gün içinde hesaplarına ödemeler, yıkılacağı açıklandı.

Acil ihtiyaç kredisi kampanyasına katılarak, başvurularını gerçekleştirecek olan tüm vatandaşlar için yapılacak olan bu kampanyalarda, emekli maaş hesabınız üzerinden 6500 TL’ye kadar ödeme alabilirsiniz.

Yapılacak olan başvuru sonrasında hemen sizlere sonuç verilecek ve onaylanan tutar. 6500 TL’ye kadar olması durumunda artı para olarak hesabınızda görünmeye başlayacaktır. 6500 TL artı para hesabınıza yattıktan sonra bu parayı ATM üzerinden çekebilir veya ATM’ye gitmeden internet bankacılığı üzerinden istediğiniz ödemeleri yapabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz parayı 12 ay vadeye kadar bölebilir ve 12 ay vadeli taksitli nakit avans olarak da işlem yapabilirsiniz.

Emekli maaşınız Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden alan vatandaşlar, sadece 6500 TL artı para değil, internet bankacılığı üzerinden 50000 TL’ye kadar istedikleri zaman ihtiyaç kredisi başvurusunda da bulunabiliyor. Emekliye düşük faiz oranlarıyla kredi veren kamu bankaları 36 ay vadeye kadar 50000 TL krediye hemen kendi hesaplarına yatırıyor.