Resmen Açıklandı! Benzin Ve Motorine Dev İndirim Yapıldı

Küresel petrol piyasalarında ham petrolün fiyatı dibe vurunca Türkiye'de vatandaşları memnun edecek karar resmen açıklandı. Buna göre Türkiye'de bu geceden itibaren benzin ve motorin fiyatlarında dev indirim yapılacak.

Resmen Açıklandı! Benzin Ve Motorine Dev İndirim Yapıldı
22 Nisan 2020 - 21:45

Küresel petrol piyasalarında arz – talep dengesi bozulunca sektör tarihin en kötü günlerini yaşamaya başladı. Uzmanlara göre bu krizin içerisinden kısa sürede çıkmanın imkanı bulunmuyor. Bu sebeple petrol fiyatları düşmeye devam edecek.

Petrol üreten ülkelerin üretilen petrolü sakladıkları depolarda yer kalmayınca fiyatlarda tarihi indirimler meydana geldi. Bu indirimler neticesinde Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında bugün dev bir indirim gerçekleşti.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan resmi açıklamaya göre bu gece yarısından itibaren benzinin litre fiyatında 31 kuruş, motorinin litre fiyatında ise 41 kuruş indirim yapıldı.

EPGİS'in yaptığı resmi açıklamada, “23/04/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 41, Benzinde 31 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” ifadelerine yer verildi.Öte yandan benzinde ve motorinde ilerleyen günlerde yine büyük indirimlerin gerçekleşeceği belirtildi.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum