Ekonomi

Resmen Açıklandı! Benzin Fiyatlarına İndirim Yapıldı!

 

Petrol piyasalarındaki dalgalanma nedeniyle Türkiye’de akaryakıt fiyatları da dalgalı seyrine devam ediyor. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan resmi açıklamaya göre bu geceden itibaren geçerli olmak kaydıyla benzinin litre fiyatında indirim yapılacak.

Geçtiğimiz cuma günü akaryakıtta zam bombardımanı yaşanmıştı. Benzin, motorin ve oto gazın litre fiyatlarına çeşitli oranlarda zam uygulanmıştı. Hafta sonu düşen petrol fiyatları Türkiye’de benzinin pompa fiyatında 5 kuruş indirim yapılmasına olanak tanıdı.

Türkiye’de akaryakıt fiyatlarını belirli bir sistem dahilinde hesaplayıp kamuoyuna duyuran kurum olan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) bu gece benzine yapılacak indirim hakkında yazılı bir açıklama yaptı. EPGİS tarafından yapılan açıklamada, “21/04/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 5 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan motorin ve oto gaz fiyatlarında herhangi bir değişim yapılmayacağı bildirildi.

Bugün brent petrol fiyatının aşırı derecede düşmesi nedeniyle bu hafta Türkiye’de akaryakıt fiyatlarında yeni indirimlerin gelebileceği belirtildi.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı