Resmen Açıklandı! Akaryakıt Fiyatlarında Zam Bombardımanı! Benzin, Motorin ve Oto Gaz Fiyatları Arttı

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına sürpriz bir şekilde zam yapıldığı açıklandı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan bilgilendirmeye göre benzin, motorin ve oto gaz fiyatlarına zam geldi.

Resmen Açıklandı! Akaryakıt Fiyatlarında Zam Bombardımanı! Benzin, Motorin ve Oto Gaz Fiyatları Arttı
17 Nisan 2020 - 17:21

Dünya petrol piyasalarında fiyat dalgalanması sebebiyle Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında da değişimler yaşanıyor. Bir süredir indirimler azalma gösterse de fiyat artışları meydana gelmiyordu. Bugün yapılan resmi açıklamaya göre ise akaryakıt türlerinin tamamında değişik miktarlarda zam yapıldı.

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarındaki değişimleri Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) kamuoyuna duyuruyor. Bugün EPGİS'den yapılan açıklamada zam miktarları ilan edildi.

Yapılan bilgilendirmeye göre oto gazda litre başına 4 kuruşluk zam yapıldı. Uzun bir dönemdir oto gaz fiyatlarında bir değişim gerçekleşmemişti.

Benzin fiyatlarına ise uygulanacak zam miktarı litrede 15 kuruş olarak ilan edildi. Benzinde indirim furyasının kapanması dikkat çekerken zamların başlaması endişe yarattı.

Motorin fiyatına yapılan zam ise tam bir sürpriz oldu. Dün gece motorine dev bir indirim yapılmış ve litre fiyatı 21 kuruş azalmıştı. Bu indirimin üzerinden saatler geçmişken motorine 10 kuruş zam yapılacağı açıklandı.Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum